Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
agnesto
Najnowsze recenzje
1
...
108 109 110 111 112
  • [awatar]
    agnesto
    Tej książce mówię NIE. z wielu względów. Bo to jest czytadło naciągane i kompletnie nieprawdziwe. Nie ma nic wspólnego z życiem i realiami. On milioner, nigdy nie pracuje. Ona dziewuszka, studentka, ambitna lubiąca ksiązki, skromna. I na tym można poprzestać, bo to jest typowe tło USA, które ma złapać czytelniczki. A te marzą i wyobrażają sobie siebie. Do tego dochodzi sex w każdej postaci i ubez­włas­nowo­lnie­nie. On chce ją mieć na wyłączność, daj jej telefon i laptop i kontroluje wszystko i zawsze. Trzy części tej powieści to tylko kopiowanie 1 tomu i rozwijanie bujnej wyobraźni autorki, która zmierza donikąd. Absurdalna, głupia i nijaka. Pusta, ot co. I wiem, że się narażę wielu fankom - panów jest niewiele, ale takie jest moje zdanie na temat "50 twarzy".
  • [awatar]
    agnesto
    Mistyczny film, pełen prawdy przemieszanej z abstrakcją i magią, pełen baśni i życia samego w sobie. • Twórcy Atlasu Chmur podjęli się nie lada wyzwania przeniesienia powieści na duży ekran i muszę przyznać, że zadanie wykonali mistrzowsko. Plejada gwiazd, wspaniałe kostiumy, scenografia, niebywałe wcielenia aktorów w grane postaci... i jakże uniwersalne przesłanie - każdy z nas ma swoje miejsce na ziemi, każdy uczynek znajdzie swoje skutki, żadne słowo nie pada w próżnię. Ludzie są z sobą w jakiś sposób powiązani... • Film, który warto obejrzeć, przemyśleć i po swojemu "przetrawić", bo nawet jeśli nie jest się pasjonatem filmów o tematyce SF to ten film czarując zmusza do pilnego oglądania i wyciągania swoich, indywidualnych wniosków. Niebywała ekranizacja.
  • [awatar]
    agnesto
    Spodziewałam się czegoś więcej, czegoś na miarę "Ludzi lodu" oraz klimatu zimnej Skandynawii. A tutaj? Może jest ciemność za dnia i zimno sięgające do kości. Może jest wiatr i smutek i podział ludzi na tych z północy i z południa lecz...czegoś tej "kultowej powieści" brak. Bo prócz chłodu nie mogłam doszukać się jakiegoś magnesu ukrytego na kartach tej powieści. Do 80 strony czułam magnes i tą ulotną tajemniczość lecz z każdą stroną później nie mogłam już skupić rozbieganych myśli. Długie opisy domów, Daga ojca i Daga syna i ich domu. Jakoś nie mogłam przez tą powieść wesoło przejść, a szkoda, bo z opinii innych wysoko sobie postawiłam poprzeczkę... od której się niestety tylko odbiłam.
  • [awatar]
    agnesto
    Pani Ania Seniuk w roli lektora to uczta dla każdego słuchacza. Można nie lubić powieści osadzonych w dawnej Anglii, można nie darzyć sympatią bohaterów typowej rodziny angielskiej, którzy za cel stawiają sobie dobry ożenek, zasobny dom i udane życie lecz... nie sposób przejść obojętnie obok tego AUDIOBOOKA. Pani Ania czyta tak, że słuchać zatapia się w konwenansach i kłopotach rodziny Heathcliffa oraz Cathrin i "łazi" za nimi (dosłownie mówiąc) po polach i zabudowaniach i nie pozwala ani na moment pozostać samemu. Genialnie czytany i wspaniale zrealizowany. Polecam, bo nie wyobrażam sobie innej czytającej
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
98
  • Błękitni
    Rodziewiczówna, Maria
  • Zaburzenie
    Bernhard, Thomas
  • Szkarłatna litera
    Hawthorne, Nathaniel
  • Starość
    Skåber, Linn
  • Dobre ucho
    Kim, Hye-jin
  • Złota maska
    Dołęga-Mostowicz, Tadeusz
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo