Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
agnesto
Najnowsze recenzje
1
...
104 105 106
...
112
  • [awatar]
    agnesto
    Szkoda, że twórcy (na pewno w ramach reklamy i marketingu, by zwabić nawet WĄTPIĄCYCH lecz RELIGIJNYCH KATOLIKÓW) powołują się na Watykan, który tak szczerze nie ma w tym obrazie nic do rzeczy. Chodzi o wypędzanie szatana z duszy i ciała młodej dziewczyny. Opętania są i będą i znane są nie od dziś. Kiedyś opętanych palono, dzisiaj stosuje się religię by wygonić z ciała szatana. Film jest ciekawy lecz jak zawsze nieco przewidywalny. Chociaż czasem zaskakuje.
  • [awatar]
    agnesto
    Jak powiedzieli twórcy i aktorzy w dodatkach filmu, które zawiera to wydanie dvd - \"Każdy tkwi w jakimś labiryncie. Czy to umysłowym, czy zachowawczym, czy w ramach swoich przyzwyczajeń i postrzeganiu otoczenia. W labiryncie swojego życia jakie prowadzi. I musi chyba w pewnym momencie znaleźć wyjście z niego...\" Bohaterowie są jakby zamknięci w takich ograniczonych ramach i schematach i tragedia w Dniu Dziękczynienia, porwanie dwóch małych dziewczynek, sprawia, że każdy z nich poznaje nagle innego siebie. Trzeba uruchomić w sobie skrywane dotąd, nieświadome istnienia, pokłady wrażliwości, działania i hartu ducha. Trzeba znaleźć nowe wyjście z \"osobistego labiryntu\". Dramat dwóch rodzin, poszukiwanie porywacza, potem już mordercy, bo czas płynie, dni mijają i wiara dotąd tak silna zaczyna gasnąć i szuka się już ciał, nie ludzi... Matki wpadają w depresje, ojcowie sami podejmują działania a policja węszy. jednak jeden ze śledczych, sierota, samotnik, outsider - szuka tam, gdzie czuje, że powinien... • Niebywały film, który wodzi za nos. Nastraja myśli, czucia, emocje. Śledzimy niby powolne tempo, które rozwija się z każą minutą. Podążamy śladami porywacza, potem ojca desperacko wymierzającego utraconą sprawiedliwość, zasiadamy w ciemnym domu do jednego stołu z ciotką nie do końca nienormalnego dziwaka...Ale najważniejsze jest rozwiązanie, ostateczny werdykt, światło wyjścia z labiryntu. • Polecam obowiązkowo - jeden z lepszych filmów jakie obejrzałam.
  • [awatar]
    agnesto
    Film oparty na powieści Rona Rash`a przedstawia obraz zarządcy składem drewna i ścinką drzew, który to biznes raz przynosi zyski, raz bankructwo, a ludzie z którymi się pracuje wymagają wiecznej kontroli. Nigdy bowiem nie wiadomo, kto zdradzi, kto zrobi nieuczciwy krok, kto doniesie władzy o niepotrzebnych czynach bądź rozmowach. Życie George\'a Pembertona - bo o nim tu mowa, zmienia się na lepsze i pogodniejsze gdy poznaje i poślubia Serenę, sierotę, która ocalała z płonącego domu. Tworzą związek pełen miłości, szacunku i wzajemnej równości. Ona doradza zmiany (czasem kosztowne, co nie podoba się zarządcy składu), nowości mające na celu zmniejszenie śmiertelności wśród pracowników lub też samą swoją osobą powoduje wybuchy zawiści i zazdrości, które tłumione w ludzkich ciałach pewnego dnia wybuchają i doprowadzają do wielu tragedii. • Serena stanowi zagadkę, tajemnicę, sekret... Piękność o złotych włosach, której tak na prawdę nikt nie zna, a której się boi lub też, co bezpieczniejsze, woli unikać. • Warto obejrzeć ten film i zastanowić się nad sensem życia, nad losem jaki jest ludziom pisany i nad tym, jak człowiek potrafi zniweczyć własne szczęście. • Dobra obsada aktorska (para Lawrence & Cooper znana jest z innego, równie genialnego filmu \"Pamiętnik pozytywnego myślenia\"), świetne scenografie i ujęcia. Niebywałe zbliżenia twarzy, które mówią więcej aniżeli scenariusz. • Wspaniały, dobry, mądry.
  • [awatar]
    agnesto
    Film, który trzeba obejrzeć a nie mówić o nim. Film, który zachwyca, uczy i jednocześnie daje nadzieję (czasem znikomą) na ludzką przyszłość na tej ziemi. • Niebywały montaż, scenariusz, scenografia i obsada aktorka. • Wielki nakład pracy wszystkich twórców. • "Interstellar" oscyluje wokół zagadnienia ludzkiej egzystencji na ziemi. Nasze życie się niebawem skończy, skończą się zasoby pożywienia, tlenu i wody. Ludzkość wyginie i jedynym ratunkiem jest odnalezienie innej "planety", którą ludzie zaludnią i na której będą toczyć dalszą egzystencję. Stąd też okryty tajemnicą projekt badawczo-naukowy (i rządowy jednocześnie), zmierzający do tego, by sprawnie i w ciszy odnaleźć takie miejsce w przestrzeni kosmicznej i by przenieść tam ludzi, czyli ich zarodki, bo ludzi fizycznie nie będzie można przemieścić. Grupy naukowców wysłane w kosmos nie powróciło i tym samym badania utknęły w martwym punkcie. Lecz nowym poborowym zostaje Cooper, który robi to w trosce o przyszłość swoich dzieci. Wszystko obarczone jest wielkim ryzykiem, niewidomymi, nieznanym czymś co trudno ubrać w słowa. Nic nie jest pewne. • Historia, która dale szansę ale i utwierdza w przekonaniu, że człowiek jest dla człowieka wrogiem, a zawiść oraz zazdrość nigdy nie opuszczają ludzkiej duszy. Zakorzenione potrafią dać o sobie znać nawet w galaktyce w miejscu nieznanym. • Polecam - a przy okazji - warto potem skierować swoje plany widza na film "Grawitacja" - niezwykły, magiczny, prawdziwy..
  • [awatar]
    agnesto
    Piekny film z osadzony w czasach Ludwika XIV i jego pomysłów na ogrody Wersalu. By był splendor i przepych i nowoczesność, bo to przecież wyznaczniki stylu monarchy i rządzących. I mamy tu plany ogrodu i połaci ziemi, które trzeba obsadzić i zaplanować, a nie ma to, jak fachowcy-mężczyźni, którzy starając się o tą intratną posadę zostają pokonani z "ogrodniczką". Jednak ich ciągła rywalizacja i chytre spojrzenia, ich nadmierna ingerencja w pracę "Pani od Ogrodu" oraz wieczne niezadowolenie z jej poczynań nie zrażają Króla w realizacji własnych zamierzeń. • Film ma niesamowitą scenerię, kostiumy i scenografię. Dobre aktorstwo (Króla Ludwika gra nieżyjący już Alan Rickman - znany większości z roli maga z Harrego Pottera, film jest także jego osobistym dziełem). • Film to kawałek dobrego kina dla oczu i dla relaksu.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
98
  • Miło, niemiło
    Janáč, Milo
  • Błękitni
    Rodziewiczówna, Maria
  • Zaburzenie
    Bernhard, Thomas
  • Szkarłatna litera
    Hawthorne, Nathaniel
  • Starość
    Skåber, Linn
  • Dobre ucho
    Kim, Hye-jin
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo