Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
AgataL
Najnowsze recenzje
1 2 3 4
  • [awatar]
    AgataL
    Sama koncepcja ciekawa, akcja niekoniecznie, opisy momentami męczące. Ogólnie interesująca antyutopia, warto przeczytać.
  • [awatar]
    AgataL
    Przydatne schematy i tabele z najważniejszych zagadnień. Do tego estetycznie wydane.
  • [awatar]
    AgataL
    Podręcznik zawiera najważniejsze wiadomości z zakresu procedury admi­nist­racy­jnej­. Kluczowe informacje są wyróżnione w tekście, co ułatwia naukę, jest też nieco tabel i schematów. Przydatnym rozwiązaniem jest dołączenie po każdym rozdziale wzorów pism. Wydanie 5. uwzględnia nowelizację k.p.a. z 2017r.
  • [awatar]
    AgataL
    Wydanie 4 uwzględnia stan prawny na 1 stycznia 2020r. Zakres pozycji obejmuje postępowanie administracyjne ogólne, egzekucyjne i przed sądami admi­nist­racy­jnym­i, dodatkowo wskazano na odrębności postępowania podatkowego. Część z tablicami bardzo pomocna w opanowaniu materiału. Pytania i kazusy również przydatne. Testy niestety nie są podzielone na mniejsze działy tematyczne, lecz obejmują całość omawianej ustawy, np. test z k.p.a. zawiera ponad trzysta pytań testowych.
  • [awatar]
    AgataL
    Bardzo przystępny podręcznik do prawa admi­nist­racy­jneg­o. Większość opisanych instytucji jest nadal aktualna, trzeba jednak mieć na uwadze pewne zmiany stanu prawnego. Bardzo dobrze sprawdza się jako podręcznik uzupełniający. Autor w wielu miejscach odnosi się do niemieckich wzorców w prawie admi­nist­racy­jnym­.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4
  • Dawca
    Lowry, Lois
  • Prawo administracyjne
    Ochendowski, Eugeniusz
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo