Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy
[awatar]
Warszawa Ursus
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +228824300
Województwo: mazowieckie
Adres: ul. Plutonu AK "Torpedy" 47
02-495 Warszawa
E-mail: instruktor@bpursus.waw.pl

Godziny otwarcia od 26.06 do 3.09.2023 r.

Poniedziałek, wtorek, środa: 12.00-19.00
Czwartek, piątek: 9.00-16.00
Sobota: nieczynne

Godziny otwarcia placówek od 4 września:

poniedziałek 10.00 - 20.00
wtorek 10.00 - 20.00
środa 10.00 - 20.00
czwartek 10.00 - 20.00
piątek 10.00 - 20.00
sobota 10.00 - 14.00

Nasze placówki:

Oddział “Czechowice” – Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 116
Biblioteka dla Dzieci nr 64

ul. Plutonu AK "Torpedy" 47,
e-mail bdm116@bpursus.waw.pl,
tel. +48 22 882 43 00 wew 1/2


Filia “Gołąbki” – Wypożyczalnia nr 132
ul. Czerwona Droga 6,
e-mail: golabki@bpursus.waw.pl
tel. +48 510 099 606


Filia “Niedźwiadek” – Wypożyczalnia nr 117
ul. Keniga 14,
e-mail niedzwiadek@bpursus.waw.pl,
tel. +48 22 667 09 56


Filia “Skorosze” – Wypożyczalnia nr 129
ul. Dzieci Warszawy 27a,
e mail skorosze@bpursus.waw.pl,
tel. +48 22 823 46 00


Czytelnia nr XIX
ul. Kolorowa 17,
e mail czyt19@bpursus.waw.pl,
tel. 22 882 43 00 wew. 2


Administracja
ul. Dzieci Warszawy 36
e-mail: sekretariat@bpursus.waw.pl
tel. +48 22 882 43 00

Najnowsze recenzje
1
...
12 13 14 15 16
  • [awatar]
    Warszawa Ursus
    Eustachy Rylski – prozaik, scenarzysta i dramaturg, zabiera czytelników w podróż swoim samochodem po bezdrożach wraz z ulubioną muzyką. Nieprzebrane pejzaże okraszone dźwiękami cygańskimi, rosyjskimi, Chopinem i Bregoviciem. Jest też Sycylia i wspaniałe motywy muzyczne Nino Roty znane z wielu wybitnych filmów, głównie włoskiej kinematografii. • Kamil Dąbrowski, koordynator DKK Oddziału „Czechowice”
  • [awatar]
    Warszawa Ursus
    Jaroslav Rudiš w swojej książce przedstawił dość oryginalnie obraz społeczeństwa. Wbrew pozorom, niby banalnie, ukazał ludzkie sprawy. Te ważne i te prozaiczne. Bohaterowie to mężczyźni zamknięci w czterech ścianach sauny, w której toczy się akcja, bezimienni, ale z przypiętymi łatkami – m.in. ten co jest lekarzem chorób kobiecych, ten co sprzedaje ubezpieczenia, ten co jest strażakiem, ten, któremu zmarła w zeszłym roku żona. Jedyna kobieta, łaziebna, jest postacią poboczną i pełni rolę katalizatora spat­riar­chal­izow­anego świata mężczyzn. „Czeski raj” w opinii klubowiczów był wyimaginowanym światem, w którym toczyły się ludzkie przyziemne sprawy. A wszystko okraszone czeskim humorem. • Kamil Dąbrowski, koordynator DKK Oddziału „Czechowice”
  • [awatar]
    Warszawa Ursus
    „Saturnin” podzielił uczestników DKK. Historia utkana przez Jakuba Małeckiego, tytułowego Saturnina, młodego człowieka zapętlonego w osobiste i rodzinne problemy okazała się dość przyciężka w odbiorze. Jednak wątek dziadka głównego bohatera, okraszony realizmem magicznym, przyniósł w efekcie dość interesujące oblicze tej powieści. I ta część najbardziej spodobała się czytelnikom klubu. • Kamil Dąbrowski, koordynator DKK Oddziału „Czechowice”
  • [awatar]
    Warszawa Ursus
    Głównymi bohaterami powieści, której akcja rozgrywa się głównie podczas II wojny światowej, jest dwoje nastolatków: niewidoma Marie-Laure i Werner – żołnierz Wermachtu. Ich losy oraz losy, skądinąd bardzo ciekawych, bohaterów drugoplanowych łączy legenda o klejnocie posiadającym niezwykłe właściwości oraz… fale radiowe. Tym, co napędza życie postaci i ratuje przed beznadzieją, jest odkrywanie i rozwijanie swoich pasji. Marie-Laure pochłania powieści Verne’a i bada stworzenia żyjące w morzu. Werner zgłębia budowę radiostacji i mechanizmy działania fal radiowych. Sierżant von Rumpel jest wręcz opętany żądzą posiadania tajemniczego brylantu. Dokąd zaprowadzą ich te zainteresowania w świecie ogarniętym szaleństwem wojny? Dowiemy się tego, sięgając po książkę Doerra. Zapraszamy do lektury. • Na podstawie powieści powstaje serial, który będzie można oglądać w 2023 r. na Netflixie. • Marta Prządka • Koordynatorka DKK “Skorosze”
  • [awatar]
    Warszawa Ursus
    Niez­obow­iązu­jąca­ lektura, idealna dla zabieganych i szukających wytchnienia (również od dłuższych form literackich). Pełen humoru zbiór krótkich historii o naszej codzienności, stereotypach i „babskiej” przyjaźni, który napisany jest lekkim językiem oraz okraszony odrobiną absurdu i groteski. W sam raz na niedzielne popołudnie lub kilkuminutowy relaks z książką podczas pracowitego tygodnia.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
19
  • Zapiski z Królestwa
    Rudzki, Przemysław
  • Mecze polskich spraw
    Szczepłek, Stefan
  • Grand Hotel Calciomercato
    Di Marzio, Gianluca
  • Nocami krzyczą sarny
    Zyskowska-Ignaciak, Katarzyna
  • Alchemia
    Zyskowska-Ignaciak, Katarzyna
  • Uwolniona
    Westover, Tara
kingalukawska27
monikap1
rzakrzewska2
am231
karolina.bylinska1
alexandralesnik
karinka1
joannaa.grabowska
kasiulka2715
proeko
markowska-wolert
rszust
kisielinski.marcin
jbakalarz
markrz21
samojedny
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo