Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Rawicka Biblioteka Publiczna
[awatar]
Rawicz_RBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 656164921
Województwo: wielkopolskie
Powiat: rawicki
Adres: ul. Szarych Szeregów 3
63-900 Rawicz
E-mail: biblioteka@rawicz.eu

Wykaz godzin otwarcia dla czytelników w placówkach Rawickiej Biblioteki Publicznej
BIBLIOTEKA UL. SZARYCH SZEREGÓW 3
PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK 10 00 - 19 00
CZWARTEK 8 00 - 15 00
SOBOTA (tylko wybrane) 8 00 - 14 00

tel. 65 616 49 21 wew. 113

FILIA W DĘBNIE POLSKIM
UL. RAWICKA 27
PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK 10 00 - 17 00
CZWARTEK 12 00 - 15 00

tel. 65 616 49 23 wew. 120

FILIA RAWICZ– RYNEK SARNOWSKI 1 ( RATUSZ )
PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK 12 00 - 19 00
CZWARTEK 12 00 - 15 00

tel. 65 616 49 23 wew. 119

FILIA SŁUPIA KAPITULNA (OSP)
ul. Wesoła 2
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 12 00 - 18 00
CZWARTEK 9 00 - 15 00

tel. 65 616 49 23 wew. 121

FILIA ZIELONA WIEŚ 71
PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK 11 00 - 17 00
CZWARTEK - 9 00 - 15 00

tel. 65 616 49 23 WEW. 122

Rawicka Biblioteka Publiczna jest samorządową instytucją kultury działającą w oparciu o ustawę z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach oraz Statut Rawickiej Biblioteki Publicznej nadany Uchwałą Rady Miejskiej Gminy Rawicz NR LVI/604/22 z dnia 23 listopada 2022 roku. Biblioteka jest placówką kultury, której zbiory stanowią dobro narodowe oraz służą zachowaniu dziedzictwa narodowego. Rawicka Biblioteka Publiczna stanowi samodzielną jednostkę organizacyjną otwartą na współpracę z instytucjami i organizacjami w środowisku, a także poza nim. Zaspokaja potrzeby czytelnicze, informacyjne i kulturalne w szerokim rozumieniu tego słowa. Biblioteka podlega merytorycznemu nadzorowi Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
Na mocy Porozumienia Starostwa Powiatowego z Burmistrzem Miasta i Gminy Rawicz, Biblioteka przyjęła zadania biblioteki powiatowej. Wiąże się to z pełnieniem nadzoru merytorycznego nad czterema bibliotekami
w powiecie (Miejską Biblioteką Publiczną w Bojanowie, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Jutrosinie, Gminną Biblioteką Publiczna w Pakosławiu, Biblioteką z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce).
Rawicka Biblioteka Publiczna oraz Oddział dla dzieci i młodzieży mieszczą się przy ul. Szarych Szeregów 3 w Rawiczu. Poza tym działają jeszcze filie biblioteczne. Rawicka Biblioteka Publiczna wraz z filiami jest całkowicie skom­pute­ryzo­wana­. Biblioteka posiada licencję oprogramowania użytkowego SOWA SQL.
Jako podstawowy warsztat informacyjny oferujemy usługi o najwyższej jakości z najlepszym księgozbiorem, o którym decydują nie tylko bibliotekarze, ale również czytelnicy naszej biblioteki. Rawicka Biblioteka Publiczna sporządza na rzecz własnego środowiska lokalnego, Bibliografię Regionalną Wielkopolski – Powiat Rawicki. Bibliografia tworzy zamkniętą całość zawierającą tylko opisy bibliograficzne artykułów z następujących czasopism: Panorama Leszczyńska, Gazeta Rawicka, Głos Wielkopolski, Życie Rawicza, ABC. Elektroniczna wersja bibliografii jest dostępna na stronie biblioteki: www.rbp.rawicz.pl (w katalogu on-line).

Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
Karolinaszumna
nadiakapala
Julek1878
Paulinasamash
bzpjanek
jarek1
kasiapieprzynska
he.50
niewiadomskakatarzyna83
r.gornas
ewelina.szaroleta
basia.otaku24
judytamusielak
agnieszka.doktor
viola6raw
iza.kedzia
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo