Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Kijewie Królewskim
[awatar]
Kijewo Krolewskie GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 515436929
Województwo: kujawsko-pomorskie
Powiat: chełmiński
Adres: ul. Św. Wawrzyńca 6A/1
86-253 Kijewo Królewskie
E-mail: biblioteka@kijewo.pl

poniedziałek - czwartek
7.15 - 15.15
piątek
9.00 - 17.00

Gminna Biblioteka Publiczna w Kijewie Królewskim powstała 1 grudnia 1949 roku. Obecnie zlokalizowana jest w tym samym budynku co szkoła podstawowa. Kijewska książnica jest jedyną biblioteką na terenie gminy Kijewo Królewskie.
Do naszej biblioteki mogą zapisać się nie tylko mieszkańcy gminy. Nie ma również ograniczeń wiekowych (nasza najmłodsza czytelniczka w dniu założenia karty miała 9 miesięcy).
Księgozbiór dostosowujemy do potrzeb naszych czytelników. Przy zakupie nowości wydawniczych kierujemy się sugestiami użytkowników.
Czytelnictwo promujemy nie tylko w siedzibie placówki, ale i poza nią, przede wszystkim na terenie gminnych placówek oświatowych. W naszej bibliotece realizowany jest autorski program edukacji czytelniczej „CZYTANIE DAJE MOC”, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dla seniorów prowadzimy zajęcia i wykłady. Ponadto organizujemy spotkania autorskie, escape roomy, zabawy i wiele innych ciekawych wydarzeń mających na celu zarażenie miłością do książek jak największej grupy osób.

Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
paulinaj
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo