Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy
[awatar]
Warszawa Wawer
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 22 277 49 47
Województwo: mazowieckie
Adres: ul. Trawiasta 10
04-618 Warszawa
E-mail: anin@bibliotekawawer.pl

poniedziałki, środy, czwartki: 13.00 – 18.45
wtorki, piątki: 10.00 - 15.45
soboty (w Aninie): 10.00 - 14.00

Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wawer m.st. Warszawy prowadzi działalność kulturalną, oświatową i wydawniczą. Organizuje spotkania autorskie, wystawy malarstwa, grafiki i fotografii, warsztaty dla dzieci i młodzieży, lekcje biblioteczne i stałe zajęcia dla różnych grup wiekowych.

Znajdziecie u nas oprócz księgozbiorów również CZASOPISMA, AUDIOBOOKI, FILMY.
Nasze filie wyposażone są w nowoczesny sprzęt komputerowy ze stałym dostępem do Internetu. Niektóre posiadają książkomaty, wrzutnie oraz selfchecki.

Biblioteka publikuje kwartalnik „Między nami Aninianinami” i prace promujące historię Wawra. Podejmuje również współpracę z warszawskimi organizacjami pozarządowymi.

Informacje o naszej działalności w polskim języku migowym
bibliotekawawer.pl

Co roku odbywa się spotkanie z Kirą Gałczyńską "ZIELONY KONSTANTY" i ogólnopolska akcja ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ, czyli rajd rowerowy czytelników i sympatyków biblioteki.

Czytelnikiem może zostać każdy mieszkaniec Warszawy. Katalog biblioteki dostępny jest na naszej stronie internetowej www.warszawa-wawer.sowa.pl

Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
malgosia.jeznach
basiagpz
aleksandra.sygnowska1
ka.lewandowska
agnieszka.wojda27
tojecienietoniec
turykbarbara917
anna.wankiewicz
s_konieczna
kosa1982
ballaun
borlinska
balas.magdalena
beawaszak
monikaply
e.derlacz
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo