Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Miejska w Luboniu
[awatar]
Luboń BM
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: (061) 813-09-72
Województwo: wielkopolskie
Powiat: poznański
Adres: ul. Żabikowska 42
62-030 Luboń
E-mail: biblioteka@biblub.com

Biblioteka Miejska w Luboniu
ul. Żabikowska 42
62-030 Luboń

Godziny otwarcia
Poniedziałek 12.00-19.00
Wtorek 12.00-19.00
Środa 08.00-15.00
Czwartek 08.00-15.00
Piątek 08.00-15.00
Sobota 08.00-15.00

Sieć biblioteczną w Luboniu stanowi Biblioteka Centralna przy ul. Żabikowskiej 42 oraz dwie filie biblioteczne: filia nr 3 znajdująca się przy ul. Romana Maya 1 oraz filia nr 4 przy ul. Sobieskiego 80.

Biblioteka Miejska w Luboniu jest samorządową instytucją kultury działającą w obrębie ogólnokrajowej sieci bibliotek publicznych. Placówka działa od 1946 roku. Dogodna dla mieszkańców miasta lokalizacja Biblioteki, systematycznie uzupełniane zbiory biblioteczne, ciekawa oferta kulturalna oraz wprowadzenie nowych technologii informacyjnych umożliwiają realizowanie usług bibliotecznych odpowiadających standardom współczesnego bibliotekarstwa.

Księgozbiór biblioteki wraz z filiami liczy ponad 50 tysięcy tomów. Katalog zawiera pozycje literatury pięknej dla dzieci, literatury pięknej dla dorosłych, oraz literaturę popularno-naukową z różnych dziedzin wiedzy. Ponadto prenumerujemy ponad 20 tytułów czasopism, a także wypożyczamy materiały audiowizualne. Udostępnianie zbiorów odbywa się w wypożyczalni dla dorosłych, wypożyczalni dla dzieci i młodzieży, czytelni oraz w filiach biblioteki.

Misją biblioteki jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców Lubonia i okolic. Stworzenie instytucji kultury przyjaznej i tętniącej życiem, szanującej przeszłość i budującej przyszłość. Przyciągającej czytelników i budzącej w nich pozytywne emocje.

Każdego roku proponujemy ponad sto wydarzeń kulturalnych. Docieramy do różnych grup wiekowych, osób z różnych środowisk i o różnych zain­tere­sowa­niac­h. W przystępny sposób tłumaczymy zawiłości kultury, przekonujemy, że kontakt ze sztuką może być łatwy, przyjemny i inspirujący.

Wizja – Biblioteka Miejska w Luboniu ma się stać w pełni nowoczesnym ośrodkiem informacji i kultury, otwartym na swoich beneficjentów: dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorów, tak pełno-, jak i niep­ełno­spra­wnyc­h. Ma być miejscem bez barier, zarówno tych arch­itek­toni­czny­ch, jak i mentalnych. Miejscem, w którym użytkownicy bez wyjątku, będą mieli prawo do edukacji, integracji i poznawania kultury oraz tradycji Lubonia.

Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
t.filakiewicz
ewa.mika
b.pokrop1
bernadeta_k
darpol-poz
zofiagiese
nowzyg
michaliszyne
ryszard_actus
grazia30
sandra.skotarczyk
l.lewicka
marjakuba
anulanett
lidajakubowska
ewajozwiak13101310
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo