• Świetny kryminał
  • Polecam! jak wszystkie książki Tess Gerritsen Jest to książka która wciąga, trzyma w napięciu, ciekawi i szokuje- człowiek na wstępie chce wiedzieć co będzie na końcu:-)
  • Kolejny bardzo dobry kryminał o przygodach Jane Rizzoli i Maury Isles, choć przygody to za duże słowo, biorąc pod uwagę pracę jaką wykonują. • W "Grzeszniku" autorka więcej uwagi poświeciła postaci doktor Isles nazywanej przez wspó­łpra­cown­ików­ Królową Zmarłych z racji wykonywanego zawodu patologa sądowego. Cieszę się, ze autorka wreszcie odsłoniła rąbka tajemnicy i przybliżyła w końcu postać Maury. Chłodna i wyniosła z zewnątrz, dla której zmarli są równie ważni jak żywi, jest bardzo wrażliwą i doświadczoną przez los osobą, niosącą w sobie dużo bólu i cierpienia, które skrywa głęboko. W powieści musi zmierzyć się nie tylko ze sprawą nad którą pracuje z Rizzoli ale i byłym mężem, który nagle wraca, i jak się okazuje uczucia obojga jeszcze nie wygasły. • Autorka bardzo sprawnie w fabułę wplotła problem niechcianego macierzyństwa. Problem ten w powieści dotyczył zamordowanej zakonnicy oraz detektyw Jane Rizolli, która okazuje się być w ciąży. Wątek Camille, młodej zakonnicy jest moim zdaniem najlepszy w powieści, bardzo mocno szokuje i porusza. • Gerritsen w "Grzeszniku" trzyma wysoki poziom, powieść czytało mi się równie dobrze jak poprzednie dwie części. Fabuła mocno wciąga, autorka buduje napięcie, nawet dość mocno rozbudowany wątek osobisty bohaterek jest ciekawy i nie nudzi. • Jedyne czego brakowało mi w powieści w porównaniu z poprzednimi tomami to wyrazisty antybohater jakim był Chirurg, poza tą jedną rzeczą nic nie mam powieści do zarzucenia. • Dynamiczna akcja, wyraziści bohaterowie, i wielowątkowa fabuła to tylko niektóre atuty "Grzesznika", którego gorąco polecam wszystkim fanom kryminałów oraz thrillerów. Świetna rozrywka.
  • Kolejna książka o nieustraszonej Jane Rizzoli i wszy­stko­wied­zące­j Maurze Isles. To trzeba przeczytać. Polecam
  • "Grzesznik" to już kolejna, trzecia część przygód detektyw Jane Rizolli i doktor Maury Isles. Choć słowo "przygód" jest zupełnie nieadekwatne do tego, co spotyka te dwie, z pozoru silne kobiety. • W pierwszej części główną bohaterką była doktor Catherine Cordell, na którą polował tytułowy "Chirurg". W drugiej części lepiej poznajemy Jane Rizolli - twardą panią detektyw, która potrafi okazać słabość i uczucia. W trzeciej, na pierwszy plan wysuwa się doktor Maura Isles - patolog, którą bardziej interesują zmarli, niż żywi. Pomiędzy Jane i Maurą rodzi się specyficzna więź, oparta na zrozumieniu, szczególnie w sprawach damsko-męskich. Czyżby to początek przyjaźni? • Niestety to co towarzyszy kobietom to śmierć, zwłoki i niewyjaśnione zagadki, które czekają na rozwiązanie. Tym razem spotykają się w zamkniętym klasztorze, gdzie w brutalny sposób zostały napadnięte dwie zakonnice. Starsza trafia do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Druga, dwud­zies­tole­tnia­ dziewczyna, ginie. Sekcja zwłok wykazuje, że zamordowana zakonnica niedawno urodziła dziecko. Gdzie zatem znajduje się noworodek? • Na jednej zbrodni się nie kończy. W opuszczonej restauracji zostaje znaleziono ciało kobiety - Szczurzej Damy... Wszystkie ślady prowadzą do indyjskiej wioski trędowatych. Co łączy te morderstwa? • Tess Gerritsen trzyma w napięciu do samego końca. Wątki kryminalne umiejętnie przeplata z życiem prywatnym dwóch bohaterek, przed którymi czeka wiele wyzwań i nie łatwych decyzji. Czy Maura po trzech latach od rozwodu powinna dać mężowi jeszcze jedną szansę? Czy jego nagłe pojawienie się było przypadkowe? Czy związek detektyw Rizolli i agenta Deana wkroczy w kolejny etap? Czy jest jeszcze dla nich szansa?
  • Jak się zacznie czytać - ciężko przestać...trzyma w napięciu i do ostatniej strony nie wiadomo jak się skończy.Chwilami bohaterom współczujemy, a następnie czujemy gniew i złość. Jakie tajemnice dotyczące indyjskiej wioski Bara ukrywa organizacja charytatywna? Pieniądze? Zakonnica w ciąży? Okrutne morderstwo kobiety w opuszczonym budynku? Co łączy te wydarzenia, gdzie klucz do rozwiązania zagadki?
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo