• Obsesyjna miłość, problematyczna młodość główne bohaterki Sloan, w końcu uczucie które przychodzi nagle, ale z wzajemnością . Oczywiście sięgam po książki Colleen Hoover , po obejrzeniu filmu It ends with us i przeczytaniu 2 części It starts with us, zobaczę czy się nie zawiodę.
  • „Too late” to zdecydowanie nie jest książka dla każdego. Jeśli jesteś osobą bardzo wrażliwą i razi Cię tematyka gwałtu i toksycznych relacji to lepiej omiń ten tytuł, bo tylko się umęczysz. Książka opowiada o toksycznym romansie, zagubionej studentki, która nie ma drogi ucieczki od tej relacji. Na jej drodze staje pewien mezczyzna, dzięki któremu szansa na ucieczkę staje się realna, lecz nie jest prosta. Z tego świata nie ma prostej drogi wyjścia. Chociaż książka ma wiele negatywnych cech, to w pewien sposób mi się podobała. Podobało mi się przedstawienie myśli i emocji bohaterów – ich pobudek i tego, co tak naprawdę sprawiło, że znaleźli się w takim miejscu, a także jej dynamika. Pewne kwestie powinny zostać bardziej rozwinięte, ale jako całokształt mnie nie zawiodła.Ta historia pokazuje również, że narkotyki i brak miłości doprowadzają do obłędu i gubią człowieka. • Prawdopodobnie nikomu bym jej nie poleciła ze względu na treści, które się w niej znajdują i fakt, że to „szczęśliwe zakończenie” było dla mnie trochę naciągane i przy tym miałam wrażenie, że fabuła dążyła donikąd. Ale jako formę zderzenia się z problemem obsesji – była dobra. Nie nudziłam się przy niej i szybko ją przeczytałam, zatem jeśli szukacie tej specyficznej problematyki, to może faktycznie warto się nad nią zastanowić. Dobra, mocna i dotykająca poważnych tematów książka. Toksyczne związki to temat rzeka, kto przeżył ten wie. Książka idealnie ukazuje uwięzienie w takiej relacji.Czytając ja towarzyszył mi ogrom różnorodnych emocji. Rozdrażnienie,zdez­orie­ntow­anie­,smutek i współczucie. I jeśli miała bym opisać tą książkę w trzech słowach te były by najbardziej odpowiednie: brutalna,zaskakująca,mocna. • Chce przypomnieć, że nie jest to lektura dla każdego wiec ostrzegam że jest to wciągająco-toksyczna historia o złej i brudnej miłości,nadziei i woli walki.~Czy warto ją przeczytać?~ • Książka zawiera dużo scen przemocy fizycznej i psychicznej. Pokazuje brutalności ludzi wobec drugiego człowieka. Nie jest ona dla wszystkich, ale jest warta przeczytania, ponieważ porusza ważne tematy. Przeznaczona jest raczej dla starszych czytelników.
  • Ciekawa, może nawet zbyt obsceniczna czy miejscami wulgarna, ale przybliża tylko wizję piekła w którym tkwi główna bohaterka... Finał zaskakujący.
  • Bardzo przyjemnie się czyta.
  • Mocna, chwilami dość brutalna książka. Ale wciągająca i z pewnością warta przeczytania.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo