Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Oleska Biblioteka Publiczna
[awatar]
Olesno OBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +34 358 28 34
Województwo: opolskie
Powiat: oleski
Adres: ul. Aleksandra 5
46-300 Olesno
E-mail: bibliosfera@olesno.pl

Wypożyczalnia Główna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 - 18:00, w soboty w godz. 8:00 - 13:00


bibl­iote­kaol­esno­.pl

Oleska Biblioteka Publiczna - w Internecie od 2000 roku.

Internetowa Biblioteka Olesno: bibl­iote­kaol­esno­.pl

Biblioteka Olesno również na Facebooku i Instagramie

Województwo: opolskie
Powiat: oleski
Adres: ul. Aleksandra 5
46-300 Olesno
E-mail: bibliosfera@olesno.pl

Na czym polega działalność klubu?

Kolejny sezon w oleskim Dyskusyjnym Klubie Książki podsumowuje Gabriela Kansik.

W wykazie propozycji Instytutu Książki uczestniczki szukają kilku książek, które pragną poznać. Wybierają z działów literackich: literatura polska (powieść, poezja, reportaż, felieton, biografia) oraz literatura obca. Mogą również zdecydować się na wybór własnej propozycji literackiej, spoza listy IK. Następnie czytają wnikliwie wybrany utwór, by w czasie kolejnego spotkania podyskutować na jego temat. Rozmawiają o autorze książki, walorach i nied­ocią­gnię­ciac­h lektury, własnych przeżyciach czytelniczych. Wymieniają się poglądami, wzbogacając tym samym osobisty odbiór literacki.

Kilkuletnia już działalność klubu pokazała, że jest to inicjatywa potrzebna. Pozwala na zapoznanie się z nowymi na rynku pozycjami książkowymi, na odkrywanie nowych autorów, na sięganie po inne niż zazwyczaj czytywane gatunki literackie. A dyskusja o tych książkach to po prostu niezwykła uczta intelektualna! DKK zaspokaja w zasadzie wszelkie potrzeby czytelnicze, zarówno tzw. poszukiwaczy przygód, którzy lubią w lekturze silne emocje, zestresowanych, którzy czytają, by się odprężyć i odpocząć, jak również zdesperowanych - czyli czytających wszystko, co im wpadnie w rękę, zachowawczych - sięgających tylko po swoich ulubionych autorów, nie lubiących ryzyka, a także ambitnych obcujących tylko i wyłącznie z wymagającą lekturą.
Więcej: wp.me

Komentarze (0)

obrazek
Wypożyczalnia Główna – w dniach 30 VI – 31 VIII czynna w godz. 9.00 – 18.00, w niedziele nieczynna
Filia dla Dzieci – w dniach 30 VI – 31 VIII czynna w godz. 8.00 – 15.00
Filia w Łomnicy – w dniach 30 VI – 15 VII nieczynna

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2014-6-26
T11:00
Oleska Biblioteka Publiczna 50.8804887254 18.4213142395 ul. Aleksandra 5 46-300 Olesno

26 VI, godz. 11.00 - Teresa Bancewicz
obrazek
Spotkania cyklu organizowane są w formie wideo-konferencji, gość odpowiada na pytania zadawane za pośrednictwem czatu.

Komentarze (0)

Bohaterką czerwcowego numeru "Nowych Książek"jest Wanda Chotomska .
Niedawno chciałam kupić „Księgę dżungli” z ilustracjami Wilkonia. Podchodzę do informacji, pytam młodego człowieka, czy książka jest, a on do mnie: „A zna pani nazwisko autora?? Wie pani, kto to napisał?”. Podałam nie tylko nazwisko, ale nawet imię autora; był zachwycony, bo nie musiał się biedzić. „A co pan robi w księgarni?” – zapytałam na odchodnym. „Udzielam informacji”
obrazek
wp.me

Komentarze (0)

„Zimowe sny” to książka z rzędu tych optymistycznych. Niosąca nadzieję i dająca receptę na udane życie. Nie znaczy to wcale, że od tego życia oderwana. Wręcz przeciwnie. Bardzo prawdziwie opisuje rzeczywistość, przytacza przykłady zdarzeń, które na co dzień mają miejsce w prawdziwym życiu, przypadków losowych, z którymi człowiek musi się zmierzyć, wydarzeń, które zaistnieć mogą w każdym miejscu i w każdym czasie.
Książkę Richarda Paula Evansa "Zimowe sny" recenzuje Gabriela Kansik z oleskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Klik: wp.me
obrazek

Komentarze (0)

17 czerwca w bibliotece obchodziliśmy XI Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Uwalnianie książek daje innym szansę na ich przeczytanie, książki zaś nabierają życia, bo są w ręku czytelników. Wczoraj sporo książek znalazło nowych właścicieli.
IMG_0911.jpg
IMG_0915.jpg

IMG_0911.jpg IMG_0911
jpg, 474 KiB, 1200x900
IMG_0915.jpg IMG_0915
jpg, 481 KiB, 1200x900
Komentarze (0)

obrazek
19 VI (czwartek) - biblioteki nieczynne
20 VI (piątek) - Wypożyczalnia Główna i Filia dla Dzieci czynne w godz. 9.00-15.00
21 VI (sobota) - biblioteki nieczynne
22 VI (niedziela) - Wypożyczalnia Główna czynna w godz. 10.00-15.00.
19 VI - 22 VI - Filie w Bodzanowicach, Borkach Wielkich i w Łomnicy nieczynne.

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2014-6-6
T18:00

Zapraszamy na Galę Finałową V Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu Poetyckiego SZUFLADA - 6 czerwca, godz. 18.00, aula Państwowej Szkoły Muzycznej w Oleśnie, Wielkie Przedmieście 33.
wp.me
www.facebook.com
obrazek

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2014-6-3
T09:45
Oleska Biblioteka Publiczna - OBP, Filia dla Dzieci 50.880395648 18.4212981463 Aleksandra 5 46-300 Olesno

Filia dla Dzieci Oleskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem W zgodzie z przyrodą!
Spotkania odbędą się od 3 do 6 czerwca w godzinach 9.45 – 12.00.
obrazekobrazek

Komentarze (0)

To utwory o uczuciach. Pier­wszo­plan­owym­, najważniejszym wydaje się być szczęście. Bohaterowie, walcząc o swoje szczęście, walczą równocześnie o miłość.​
Książki Anny Ficner-Ogonowskiej to według mnie uchwycony na kartach papieru fragment życia. Z wszystkimi jego wzlotami i upadkami, którego bohaterowie przebywają raz (pozwalam sobie zacytować za Anią z Zielonego Wzgórza) w „krainie rozkoszy”, innym razem w „otchłani rozpaczy”. Bo przecież takie jest samo życie – przynosi i radość, i ból, i rozpacz, i szczęście…
O książkach Anny Ficner Ogonowskiej pisze Gabriela Kansik z oleskiego Dyskusyjnego Klubu Książki: wp.me
obrazek

Komentarze (0)
1
...
59 60 61 62 63 64 65
...
69
wojciech
Opole MBP
Stanomino GBP
Anto
Ilona456
karina.l
biala-roza
AgaDu
Rene
tynaklb
wit-ar
Iwan_fiodorow
alaalicja81
linka2005
gabriela.sykulska
olga.sp1
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo