30.09.2015Uratuj mnie - Rachel Reiland

Witajcie!

Kolejny raz przepraszam za tak długą przerwę.., ale książka o której dziś piszę męczyła mnie przez 16 miesięcy i 4 dni - dokładnie to wiem, bo zaczęłam ją czytać w szpitalu kiedy urodził się mój Synek.

Na początku czytało się szybko, książka wciągała od pierwszej strony i pomyślałam że to jest właśnie to co lubię.., ale nie doszłam chyba nawet do 100 strony i już zaczęło się robić coraz bardziej kiepsko..

W moim odczuciu autorka w pewnym momencie ciągnie pisanie na siłę.. Mówią że opowieść jest oparta na faktach autentycznych, ale no jak dla mnie od pewnego momentu no nie da się :|😐 Męczyłam się, czytałam na siłę, bo postanowiłam że to skończę!

Może komuś kogo dotyczy problem "osobowości borderline" ta książka przypadnie do gustu, może także doda siły i nadziei na poprawę sytuacji.

Natomiast jeśli ktoś tak jak ja "nie czuje za bardzo tego problemu", to raczej nie polecam.

Aktualnie biorę się za "Marcowe fiołki" :)😊 Niebawem pojawię się z kolejnym wpisem.

Pozdrowienia!


352x500.jpg 352x500
jpg, 53 KiB, 294x410
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
wojciech
Meggy
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo