04.03.2013Wypożyczalnia czytników

Przyszłość biblioteki już dziś w Krakowie. Tylko pozazdrościć.
swiatczytnikow.pl

Komentarze
  • każda zachęta przyciągająca do Arteteki jest dobra.
    Bo na razie w Atetece wielkie puste przestrzenie... a to przcież świetne miejsce w centrum Krakowa z ofertą dobra i z perspektywą na jeszcse lepszą!

    04.03.2013 20:11:06
    [awatar]
    Krakowianka
  • Trochę szkoda, że takie biblioteki powstają w wielkich miastach. Jestem pewien, że w jakiejś mniejszej miejscowości, zainteresowanie byłoby olbrzymie, a wspomniane wielkie przestrzenie, wypełnione czytelnikami / użytkownikami.

    04.03.2013 23:18:57
    +4 trafny
    [awatar]
    emssik
  • Trafna uwaga emssik'a jest do bólu prawdziwa. Ale te decyzje zapadają nie z myślą o użytkownikach tylko z myślą o promowaniu kacyków politycznych. Przykre, lecz prawdziwe. Ja niepoprawnie nadal trzymam się myśli, że kiedyś będzie lepiej!

    Miłego słonecznego dnia.

    05.03.2013 06:43:03
    [awatar]
    Krakowianka
  • Arteteka już wypożycza czytniki ebooków i to do domu :)😊 Normalnie raj na Rajskiej i duża radość dla czytelników :)😊

    Wnioskuję o zmianę trwania doby na potrzeby czytania...

    19.03.2013 17:58:07
    [awatar]
    LustroBiblioteki
  • a niech tam też pójdę do raju...i dam się skusić!

    19.03.2013 19:34:50
    [awatar]
    Krakowianka
  • O raju na Rajskiej także na www.lust­robi­blio­teki­.pl :)😊

    08.04.2013 14:47:01
    [awatar]
    LustroBiblioteki

Dodaj komentarz
emssik
Markus
LustroBiblioteki
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo