10.02.2013Bo czytanie to przyjemność

Zakładki do książek okazały się bardzo popularnym i rozchwytywanym tematem, dlatego postanowiólam napisać coś o gadzetach książkowych.

Efekty i propozycje w linku:
www.lust­robi­blio­teki­.pl

Teamty te będą jeszcze kontynuowane :)😊
lotte.jpg


lotte.jpg lotte
jpg, 12 KiB, 260x213
Komentarze
  • Kolejny FAJNY (przepraszam za kolokwializm) zbiorek informacji.

    Mam tylko jedno maleńkie ale. Wprawdzie podalaś "Źródło zdjęć: Grafika Google oraz strony internetowe producentów podanych gadżetów" lecz cy to nie zbyt mało dla poszanowania praw autorskich? Jest to dylemat nad którym większość użytkowników i zwolenników klawiszy z klawiatury "Ctrl C/ Ctrl V" się nie zastanawia. My brać Bibliotekarzy jednak powinniśmy stać na straży poszanowania wszelkich praw autorskich.

    Miłej niedzili i nowego tygodnia :)😊

    10.02.2013 11:17:29
    +2 trafny
    [awatar]
    Krakowianka
  • W każdej nazwie gadżetu podany jest odnośnik do źródła strony producenta, z której użyłam zdjęcia. A Grafika Google odnosi się tylko do zdjęcia Book II Buddy i ostatniego, czyli tam gdzie nie ma odnośnika (zdjęcia znalezione przypadkowo). Po prostu nie widziałam potrzeby podania raz jeszcze tego samego źródła- czyli długiej listy.
    Patrząc z punktu widzenia blogera i użytkowników łatwiej jest podawać w ten sposób źródło informacji- dużo osób wtedy chce dowiedzieć się więcej.

    Do większych artykułów robię bibliografię :)😊
    Pozdrawiam serdecznie i również życzę miłej niedzieli :)😊

    10.02.2013 11:44:21
    [awatar]
    LustroBiblioteki
  • Ale w żadnym wypadku nie jestem zwolenniczką "Ctrl C/ Ctrl V" :)😊
    Swoją drogą dobry temat na rozpoczęcie dyskusji na forum.

    10.02.2013 11:49:35
    +2 trafny
    [awatar]
    LustroBiblioteki
  • Chyba mamy zaległości w gadżetach, w tym temacie !!! Ciekawe sugestie :)😊

    10.02.2013 12:28:10
    [awatar]
    Mrągowo BM
  • Bardo lubię Twoje Lustro... i Twój entuzjazm. Ja chociaż jestem trzy razy starsza od Ciebie też nadal i mimo wszystko mam entyzjazm i pasję dla wspaniałego zawodu Bibliotekarza. Chociaż ostatnio dane mi jest przyeglądać się tylko w krzywym zwierciadle tego "uwolnionego przez ministra Gowina zawodu", gdzie profesjonalizm przegrywa z nepotyzmem, a najlepszym pracownikiem jest przysłowiowy BMW (czyli bierny, mierny ale wierny).

    Co do "Ctrl C/ Ctrl V" to pamiętam jak uczulałam na to swoją Córkę jeszcze w pierwszych klasach szkoły podstawowej, bo czym skorupka za młodu nasiąknie. Docieniła to też Pani Nauczycielka, która miała odwagę przyznać się, że wcześniej nie zwracała na to uwagi, chociaż dobrze wiedziała, że większość treści prac uczniów to "Ctrl C/ Ctrl V". I tak małymi kroczkami i cierpliwą informacją przykazywaną użytkownikom bibliotek (chociażby tym ktorzy "muszą" tworzyć bibliografie do maturalnych prezentacji) można osiągnąć wiele, tak wiele czyli UCZCIWOŚĆ

    10.02.2013 12:44:14
    [awatar]
    Krakowianka

Dodaj komentarz
LustroBiblioteki
Krakowianka
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo