27.03.2024Międzynarodowy Dzień Teatru (27 marca)

Międzynarodowy Dzień Teatru został ustanowiony w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międ­zyna­rodo­wego­ Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Datę obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru obchodzony jest corocznie w ponad stu ośrodkach narodowych International Theatre Institute na całym świecie.
Materiały na temat teatru na naszej stronie: pbp.poznan.pl

Międzynarodowy Dzień Teatru.jpg


Międzynarodowy Dzień Teatru.jpg Międzynarodowy Dzień Teatru
jpg, 8 KiB, 220x156
Komentarze
  • Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z korzystania z metod płatności w kasynie BetOnRed betonred.co.pl . Zakład ten oferuje wygodne i bezpieczne metody wpłat i wypłat. Osobiście podobała mi się szybkość transakcji i możliwość wyboru pomiędzy różnymi systemami płatności. Wszystko to sprawia, że ​​gra jest wygodna i przyjemna. Sprawdź pełną listę dostępnych metod na oficjalnej stronie kasyna. Polecam!

    18.07.2024 21:12:59
    [awatar]
    bmelnicenko02
  • Jeśli interesujesz się światem zakładów i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, koniecznie sprawdź punkt-gdynia.pl zakłady bukmacherskie . To prawdziwa kopalnia informacji o strategiach, typach zakładów i najlepszych bukmacherach online. Regularnie korzystam z porad tam zawartych i zauważyłem, że moje wyniki w obstawianiu znacznie się poprawiły. Polecam każdemu, kto lubi rywalizację i chce obstawiać z głową.

    24.01.2025 15:17:32
    [awatar]
    Fabianna1
  • Wiele witryn, na których gram i obstawiam zakłady, to głównie witryny, na których grają ludzie z całego świata. A takich stron jest więcej niż wystarczająco. tak naprawdę wystarczy mi jedna strona, o czym dowiedziałam się tutaj racing.edu.pl i od tego czasu gram tu dość często. Wygrane, które tu miałem, były dla mnie całkiem akceptowalne, aby kontynuować grę na tej stronie.

    30.01.2025 15:23:37
    [awatar]
    livshithjan

Dodaj komentarz
Poznań PBP
livshithjan
bmelnicenko02
Fabianna1
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo