31.08.2023OD PONIEDZIAŁKU POWRACAJĄ STAŁE GODZINY OTWARCIA!

OD PONIEDZIAŁKU (4 IX 2023 r.) POWRACAJĄ STAŁE GODZINY OTWARCIA!
Wypożyczalnia Główna: 8:30 - 18:00, soboty: 8:00 - 13:00
Najbliższa biblioteczna sobota: 9 września
Filia dla Dzieci: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek 9:00 – 17:00; środa 8:00 d- 15:00.
Zamówione książki z Filii dla Dzieci można zawsze odbierać w Wypożyczalni Głównej.

obrazek

Klik: bibl­iote­kaol­esno­.pl
Klik: bibl­iote­kaol­esno­.pl

SZKOLA2023.jpg



Początek września to dobra okazja, by przypomnieć pewien podręcznik, który wszyscy pokochali i dobrze pamiętają po wielu, wielu latach. Rzecz wyjątkowa w przypadku podręcznika, no ale przecież mówimy o elementarzu Mariana Falskiego, który zilustrował Janusz Grabiański.

elementarz3.jpg

Książka jest w naszym katalogu - klik:
Klik: www.olesno-bp.sowa.pl


W holu OBP nowa wystawa: Józef Wilkoń - ilustracje.

obrazek

Klik: bibl­iote­kaol­esno­.pl


GŁOWA DO GÓRY! DZIŚ (7 IX) OD 16:00 CZYTAMY!
W ten czwartek w Filii dla Dzieci będziemy czytać m.in książkę "Głowa do góry! Uczę się radzic sobie z trudnościami". Co jeszcze? To się okaże, zapraszamy na godz. 16:00.

czytamy2.jpg

Klik: bibl­iote­kaol­esno­.pl

Więcej bibliotecznych informacji:
bibl­iote­kaol­esno­.pl (godziny otwarcia bibliotek)
bibl­iote­kaol­esno­.pl (strona WWW i aktualności))
w.bibliotece.pl (wiadomości)
w.bibliotece.pl (forum)


SZKOLA2023.jpg SZKOLA2023
jpg, 1.7 MiB, 2700x2700
elementarz3.jpg elementarz3
jpg, 403 KiB, 1276x1276
czytamy2.jpg czytamy2
jpg, 476 KiB, 2000x2000
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Olesno OBP
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo