21.04.2022Bibliotekarz w formie (9 maja)

Z okazji Tygodnia Bibliotek zapraszamy bibliotekarzy, nauczycieli oraz wszystkich sympatyków naszej Biblioteki na zajęcia sportowe z cyklu „Bibliotekarz w Formie”.

Wykład na temat wpływu ruchu na zdrowie człowieka oraz zajęcia sportowe poprowadzi
mgr Mateusz Marzyński – trener personalny i propagator zdrowego stylu życia.

Startujemy o godzinie 10:00 dnia 9 maja 2022 r. w siedzibie Biblioteki, przy ul. Bułgarskiej 19 (Sala Konferencyjna).

Następnie, jeśli pogoda pozwoli, przeniesiemy się do Lasku Marcelińskiego aby trochę się poruszać!

Obowiązują zapisy poprzez formularz: forms.gle

Akcja połączona będzie ze zbiórką żywności o długim terminie ważności dla uchodźców z Ukrainy. Będziemy zbierać makarony, kasze, ryż, konserwy oraz żywność dla dzieci.

Serdecznie zachęcamy do udziału.

bibliotekarz w formie 2020.png


bibliotekarz w formie 2020.png bibliotekarz w formie 2020
png, 27 KiB, 106x150
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Poznań PBP
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo