27.11.2013Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart

Konkurs Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart to okazja do wymiany ciekawych poglądów na temat książek i czytelnictwa. To przede wszystkim sposobność do poznania losów pozostawionych zakładek w książkach. Jeśli znalazłeś fascynującą zakładkę lub inny przedmiot w książce weź udział w naszym konkursie! Dołącz do zabawy i wygraj atrakcyjne nagrody!

Napisz opowiadanie o swojej Zakładce z przeszłości, dodaj zdjęcie i wyślij pracę na adres lust­robi­blio­teki­@gmail.com. Do udziału zapraszamy wszystkich miłośników książek, bibliotekarzy i czytelników oraz wielbicieli słowa pisanego. Na zgłoszenia czekamy do 24.12.2013 roku.

Zachęć do udziału swoich czytelników, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Pokaż, że biblioteka ma pomysł i zachęca do twórczego spędzania czasu!

Szczegóły i regulamin: www.lust­robi­blio­teki­.pl

Konkurs wspiera firma Sokrates-IT oraz portal w.bibliotece.pl
Konkurs Lustro Biblioteki 2013 B1 mały.jpg


Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
LustroBiblioteki
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo