Wirusy

Autorzy:
Brendan Reichs
Kathy Reichs
Tłumacz:
Łukasz Małecki
Wydawcy:
Wydawnictwo Dolnośląskie Oddział Publicat (2014)
Wydawnictwo Dolnośląskie (2013-2014)
Wydawnictwo Dolnośląskie Publicat (2010)
ISBN:
978-83-245-9178-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
4.0 (2 głosy)

Co kryje laboratorium na małej wyspie? Kathy Reichs ukazuje nowe oblicze medycyny sądowej. Młodzi ludzie znajdują ludzkie szczątki na małej wysepce w Karolinie Południowej, nieświadomie uruchamiając całą lawinę zdarzeń. W toku podjętego śledztwa odkrywają niewyjaśnioną zbrodnię sprzed lat. Kiedy wspólnie ratują chorego psa z laboratorium mieszczącego się na wyspie, żadne z nich nie ma już wątpliwości, że te dwie sprawy coś ze sobą łączy. Nie wiedzą jednak, że zwierzę jest nosicielem bardzo niebezpiecznego wirusa… Tory Brennan, główna bohaterka powieści, jest zafascynowana kośćmi i martwymi ciałami równie mocno, co jej słynna ciotka, uznana antropolog sądowa, Temperance Brennan. Tory mieszka wraz z ojcem w odizolowanym od świata ośrodku badawczym, spędzając czas w towarzystwie dzieci innych naukowców. Dotychczas nie miała zbyt wielu okazji do wykazania się niezwykłą wiedzą, Aż do tej pory. Ona i czwórka jej przyjaciół są w śmiertelnym niebezpieczeństwie!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „Wirusy” Kathy Reichs (tym razem książka napisana wspólnie z synem, Brendanem) to powieść dla młodzieży. Nastoletnia bohaterka, Tory jest córką biologa morskiego, a cała historia dzieje na • wyspie Loggerhead w Karolinie Południowej. Wyspa jest zamieszkana wyłącznie przez pracowników naukowych zatrudnionych w ośrodku badawczym oraz ich rodziny. Kilkoro zaprzyjaźnionych nastolatków penetrując wyspę, trafia na pewne znalezisko,które pociągnie za sobą fatalne skutki. Nie spoczną, dopóki nie dowiedzą się prawdy, a to nie będzie bezpieczne, bowiem chodzi o zbrodnię sprzed lat , a komuś, kto ma duże wpływy bardzo zależy, aby sprawa nie ujrzała światła dziennego. Jak to u Kathy Reichs jest sensacja i przygoda, nieco fantastyki, są odkrycia naukowe i doświadczenia. Młodzi ludzie zainteresują się pracami w laboratorium, uratują zwierzaka, który został poddany eksperymentom i przekonają się, że ciekawość może być pierwszym stopniem do... utraty życia. Tory i jej koledzy w poszukiwaniu potrzebnych informacji udają się do biblioteki publicznej w Charlestonie, są zmuszeni włamać się do laboratorium (i nie tylko), a kiedy staną w obliczu prawdziwego niebezpieczeństwa, wówczas okaże się kto jest prawdziwym przyjacielem. • „Wirusy” to pierwszy tom cyklu z Tory Brennan. Książki cieszą się w USA dużym powodzeniem, myślę, że spodobają się i u nas, tym bardziej, że autorka jest już dobrze znana polskim czytelnikom. Grażyna G.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo