Inni: Pisane szkarłatem

Tytuł oryginalny:
Written in red
Autor:
Anne Bishop
Tłumacz:
Monika Wyrwas-Wiśniewska
Wydawcy:
Wydawnictwo Initium (2013-2020)
Legimi (2013)
Wydane w seriach:
Inni
Others
ISBN:
9788362577378, 978-83-62577-36-1
978-83-66328-30-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
4.5 (6 głosów)

Meg Corbyn jest jasnowidzącą szczególnego rodzaju – widzi przyszłość, jeśli rozetnie sobie skórę i pojawi się krew. Ten dar jest dla niej jednak przekleństwem, gdyż znajduje się w mocy Kontrolera, człowieka, który pragnie mieć stały dostęp do wizji Meg. Postanawia więc uciec, a jedynym bezpiecznym dla niej miejscem okazuje się Dziedziniec w Lakeside – dzielnica handlowa opanowana przez Innych.

Simon Wolfgard, zmiennokształtny, niechętnie zatrudnia Meg na stanowisku łącznika z ludźmi. Od pierwszej chwili wyczuwa, że dziewczyna coś ukrywa, poza tym jej zapach jest inny niż zapach ludzkiej zwierzyny. Jednak instynkt nakazuje mu dać jej tę pracę. Kiedy już pozna prawdę i dowie się, że Meg jest ścigana przez rząd, będzie musiał zdecydować, czy jest warta rozpętania wojny między ludźmi a Innymi.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ameryka rządzona przez rdzennych mieszkańców i nazwy plemion Wron, Jastrzębi i Wilków nie są tu przypadkowe. Zmie­nnok­szta­łtni­ to tylko część dzieci ziemi. Żyją w zgodzie z naturą i w przyjaźni z Żywiołami. Ludzie są tu tylko uciążliwym sąsiadem, równowaga jest bardzo chwiejna. Gdy ludzka kobieta, wieszczka krwi, zostaje łączniczką miedzy ludźmi i Innymi wszystko zaczyna się jeszcze bardziej chwiać. Szybka akcja, ciekawa sceneria, dobre dialogi. Polecam.
    +2 wyrafinowana
  • Wciąż trzyma w napięciu, bardzo lekka do czytania, człowiek żałuje, że musi iść spać.
  • W końcu Bishop, która pisze jak Bishop. Sporo humoru, zwłaszcza czarnego. A co do tych "niepotrzebnych ludzi" to nie do końca tak. Są w końcu świetnym pożywieniem ;)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo