Trylogia z Korfu: Moja rodzina i inne zwierzęta

Tytuł oryginalny:
My family and other animals
Autor:
Gerald Durrell (1925-1995)
Tłumacz:
Anna Przedpełska-Trzeciakowska ...
Lektor:
Filip Kosior
Wyd. w latach:
1994 - 2023
Wydane w seriach:
Trylogia z Korfu
Trylogia z Korfu - Gerald Durrell
ISBN:
83-85661-62-X, 978-83-65613-78-3
978-83-65613-79-0, 978-83-7392-716-2
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
Więcej informacji...
4.0

Barwna aktorska interpretacja bestsellerowej autobiograficznej książki Geralda Durrella, opisującej lata spędzone przez jego nietuzinkową rodzinę na greckiej wyspie Korfu!

Ekscentrycy, artyści, lekkoduchy. Brytyjczycy nie znający żadnych konwenansów. Durrellów poznajemy oczami najmłodszego członka rodu, który, wiedziony przyrodniczą pasją, wzbogaca ich codzienność prawdziwą plejadą zwierzęcych podopiecznych. Czym byłby rodzinny obiad bez znajdowanych w pudełkach zapałek skorpionów? I czy chęć wieczornej kąpieli to wystarczający powód, by eksmitować spokojnie żyjące w wannie zaskrońce?

Opowieści Geralda Durrella o zwierzętach nie mają jednak wyłącznie anegdotycznego charakteru. Choć nigdy nie chodził do szkoły, a lekcji udzielali mu nieraz bardzo osobliwi nauczyciele, jego miłość do przyrody inspirowała go do wciąż nowych poszukiwań. Dzięki nim, ten ambitny samouk wiele lat później stanie na czele naukowych ekspedycji i będzie właścicielem własnego zoo.

Książka obfituje nie tylko w uważne opisy wyspiarskiej przyrody, ale jest też prawdziwym pomnikiem na cześć uroków wyspy Korfu i jej mieszkańców. Ich życie poznajemy w krótkich i zabawnych opowieściach przyjaciół rodziny – nauczyciela młodego Geralda, doktora Teodora Stephanidesa i taksówkarza Spirosa Amerikanosa.

To zarazem pierwsza część trylogii, na którą składają się również „Ptaki zwierzaki i krewni” (wznowiona w kwietniu 2020) oraz „Ogród bogów”, która także zostanie wznowiona nakładem Noir sur Blanc.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jeśli szukacie historii, przy której będziecie się dobrze bawić to świetnie trafiliście. Durrelowie to przezabawna historia, która niejednokrotnie wywoła uśmiech. Jest to rodzina, która ma w sobie sporo energii, szalonych pomysłów a w tym wszystkim boryka się z szarą codziennością. Książka zawiera dużo opisów wyspiarskiej przyrody Korfu, które dostarczają wspaniałe ciekawostki przyrodnicze. • To wspaniała pozycja! Polecam, warto ją przeczytać.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Gerald Durrell (1925-1995)
Tłumaczenie:Anna Przedpełska-Trzeciakowska Przedpełska-Trzeciakowska i Andrzej Trzeciakowski Anna Andrzej Trzeciakowski
Lektor:Filip Kosior
Wydawcy:Legimi (2020-2023) Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2020-2023) Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2019-2021) NASBI (2019) ebookpoint BIBLIO (2019) IBUK Libra (2019) Prószyński i Spółka (1994)
Serie wydawnicze:Trylogia z Korfu Trylogia z Korfu - Gerald Durrell
ISBN:83-85661-62-X 978-83-65613-78-3 978-83-65613-79-0 978-83-7392-716-2
Autotagi:audiobooki autobiografie biografie dokumenty elektroniczne druk e-booki elementy biograficzne epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 104 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo