Kochany Wrogu

Tytuł oryginalny:
Dear enemy
Autor:
Jean Webster (1876-1916)
Tłumacz:
Joanna Kazimierczyk
Ilustracje:
Joanna Labenz
Wyd. w latach:
1991 - 2022
ISBN:
9788396452962, 83-85130-59-4
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
powieści
Więcej informacji...
5.0

Agata Abbot, po niespodziewanej odmianie losu, postanawia z Domu Wychowawczego im. Johna Griera stworzyć wzorowo prowadzoną placówkę. Namawia swą przyjaciółkę z college'u, Sally McBride, do objęcia stanowiska zarządzającej sierocińcem. Z listów pisanych przez Sally do Agaty i innych osób dowiadujemy się, co czuje młoda dama, zostając matką ponad setki dzieciaków.

Książka jest kontynuacją historii opisanych w książce "Tajemniczy opiekun" tej samej autorki.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • W kontynuacji przezabawnego „Tajemniczego opiekuna” Aga Abbot przekazuje opiekę nad sierocińcem swej przyjaciółce z college’u, Sally McBride. Sally, wysportowana, żywiołowa i pełna wspaniałych pomysłów, z entuzjazmem bierze się do pracy. Postanawia z zapyziałego Domu Wychowawczego uczynić wzorcowy ośrodek wspierający rozwój sierot. A przede wszystkim chce, aby powierzone jej opiece dzieci dobrze czuły się w tym miejscu i kochały swą opiekunkę. • Z początku współpracownicy (i rodzina!) podejrzliwie traktują zapędy Sally. Ale najz­acie­klej­szym­ wrogiem rewolucyjnych zmian jest pewien ponury lekarz, opiekujący się sierotami. • Wspaniała, radosna powieść. Mówi się, że dla młodzieży – ale ja przeczytałam ją po raz pierwszy całkiem niedawno i naprawdę zdrowo mnie ubawiła. • Doskonała na poprawę humoru. Szczerze polecam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Opis
Autor:Jean Webster (1876-1916)
Tłumacz:Joanna Kazimierczyk
Ilustracje:Joanna Labenz
Lektorzy:Magda Karel Anna Nehrebecka
Wydawcy:Legimi (2022) Potop (2022) Wydawnictwo Dobry Owoc (2022) ebookpoint BIBLIO (2022) Polski Związek Niewidomych. Zakład Wydawnictw i Nagrań (1992) Graf (1991)
ISBN:9788396452962 83-85130-59-4
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo