JavaScript dla programistów PHP

Tytuł oryginalny:
JavaScript for PHP developers
Tłumacz:
Rafał Jońca
Autor:
Stoyan Stefanov
Wydawcy:
Wydawnictwo Helion (2014)
NASBI (2014)
ebookpoint BIBLIO (2014)
ISBN:
978-83-246-8217-1, 978-83-246-8218-8
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
5.0

Błyskawicznie opanuj nowy język programowania!

Czasy wąskiej specjalizacji programistów odchodzą do lamusa. Współczesne projekty wymagają od nich szerokiej wiedzy, zarówno dotyczącej języków działających po stronie serwera (Java, PHP), jak i przeglądarki (JavaScript). Jest jednak światełko w tunelu — jeśli znasz tylko jeden z języków programowania, jesteś w stanie sprawnie opanować kolejny. Dzięki tej książce to zadanie stanie się prostsze!

Książka przeznaczona jest dla programistów PHP chcących szybko nauczyć się programowania w języku JavaScript. W trakcie lektury poznasz różnice i podobieństwa między tymi dwoma językami. W kolejnych rozdziałach rozgryziesz składnię JavaScriptu i błyskawicznie zaczniesz używać funkcji wbudowanych w ten język. Ponadto opanujesz programowanie obiektowe z jego wykorzystaniem. Na sam koniec nauczysz się testować kod napisany w JavaScripcie. To najlepszy podręcznik do nauki tego języka dla osób znających podstawy PHP.

Dzięki tej książce:

  • poznasz składnię języka JavaScript
  • będziesz programować w nim obiektowo
  • zaznajomisz się z funkcjami wbudowanymi
  • błyskawicznie poznasz kolejny język programowania

Poznaj możliwości języka JavaScript i wykorzystaj je w Twoim projekcie!


Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przydatna, opisuje wiele zależności i komend normalnie nie występujących w poradnikach on-line
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo