Kolejka:

gra planszowa

Autorzy:
Karol Madaj
Karol Madej
Opracowanie:
Andrzej Zawistowski
Instytucja sprawcza:
Instytut Pamięci Narodowej
Ilustracje:
Natalia Baranowska
Marta Malesińska ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Trefl (2014-2016)
Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (2013-2014)
Instytut Pamięci Narodowej (2011-2014)
Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu
Wydane w seriach:
Wiek: 12+
ISBN:
5-900511012286, 83-7629-341-9
Autotagi:
druk
gry planszowe
książki
obiekty trójwymiarowe
Więcej informacji...
3.7 (3 głosy)

Stań razem z rodziną w ogonku przed sklepem i przeżyj prawdziwie kolejkowe emocje! Kolejka to gra planszowa opowiadająca o realiach życia codziennego w latach schyłkowego PRL. Zadanie graczy wydaje się proste. Muszą wysłać swoją rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste. Gracze ustawiają swoje pionki w kolejkach, nie wiedząc do którego sklepu zostanie dostarczony towar. Napięcie rośnie, gdy odsłania się karty dostawy towaru i okazuje się, że kart towaru starczy tylko dla pierwszych kilku szczęśliwców, stojących najbliżej drzwi do sklepu. Kolejka zaczyna napierać na drzwi, bo każdy chce być pierwszy. Do przepychania się w kolejce gracze używają kart kolejki, takich jak: „Matka z dzieckiem na ręku”, „Pan tu nie stał” czy „Towar spod lady”. Muszą jednak uważać na „Remanent”, „Pomyłkę w dostawie” oraz na stojące w każdej kolejce carne pionki - spekulantów. Z zakupem wrócą do domu tylko ci, którzy najsprawniej wykorzystali trzymane w reku karty kolejki. Na kartach towarów przedstawiono zdjęcia sześćdziesięciu oryginalnych przedmiotów z czasów PRL. W sklepach znajdziemy między innymi buty „Relaks”, wodę toaletową „Przemysławkę”, herbatę „Popularną” oraz wiele innych trudno dostępnych dóbr. Na osiedlu jest też bazar, gdzie można kupić wszystko, ale trzeba słono zapłacić. Chyba że uda się dogadać z przekupką… W tej realistycznej grze planszowej trzeba nieźle „kombinować”, żeby zdobyć upragniony towar. Czy masz odwagę zmierzyć się z rzeczywistością lat osiemdziesiątych?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Super gra,moja młodsza córka nie mogła zrozumieć,że dawniej pożyczało się dzieci,aby dostać upragniony towar,polecam zabawna gra w powrót do przeszłości!!
  • Bardzo przereklamowana gra karciana , duza losowosc, malo interakcji szczegolnie prz mniejszej liczbie graczy
  • Gra bardzo fajna i towarzyska :) Łatwe zasady. Grę polecam i oceniam na 4. Mogła by mieć więcej kart itd gdyż szybko zapamiętuje się co jest w kartach i zaczyna być Bardzo przewidywalna i troszkę nudząca. Ale polecam grę dla zaczynających przygodę z grami planszowymi :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:gra planszowa
Autorzy:Karol Madaj Karol Madej
Opracowanie:Andrzej Zawistowski
Instytucja sprawcza:Instytut Pamięci Narodowej
Ilustracje:Natalia Baranowska Marta Malesińska Marta Przybył
Opracowanie graficzne:Karol Madaj
Wydawcy:Wydawnictwo Trefl (2014-2016) Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (2013-2014) Instytut Pamięci Narodowej (2011-2014) Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu
Serie wydawnicze:Wiek: 12+
ISBN:5-900511012286 83-7629-341-9
Autotagi:druk grafika gry gry i zabawki gry planszowe ikonografia książki literatura obiekty trójwymiarowe
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo