Podwójna tożsamość

Tłumacz:
Donata Olejnik
Autorzy:
Rychter William
William Harlan Richter
Wydawca:
Wydawnictwo Dolnośląskie (2014)
ISBN:
978-83-245-9255-5, 978-83-245-9255-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0

WALLY JEST NIEUSTRASZONA W DOCHODZENIU PRAWDY. CHWILOWO JEDNAK TO ONA STAŁA SIĘ POSZUKIWANĄ UCIEKINIERKĄ, A JEJ TOŻSAMOŚĆ POZOSTAJE TAJEMNICĄ… Wallis Stoneman urodziła się w Rosji i została adoptowana przez zamożną nowojorską rodzinę. Nie wie nic o swoim dzieciństwie w dalekim kraju. Teraz ma już szesnaście lat, jest twarda i zahartowana. Właśnie natrafiła na bolesną tajemnicę, która na dobre zmieni jej życie: dziewczyna ma wyjątkowo niebezpieczne pochodzenie.... Piękna i buntownicza szesnastolatka, zamiast życia w luksusie wybiera niebezpieczną egzystencję na ulicach Manhattanu. Czy przeżyje na tyle długo, aby przekonać się, kim jest naprawdę?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Urodzona w Rosji Walentyna pod pseudonimem Wallis Stoneman staje się poszukiwaną uciekinierką, która jest gotowa zapłacić niemalże każdą cenę za poznanie całej prawdy o sobie samej. Niegdyś jako mała dziewczynka Walentyna została zaadoptowana przez zamożną nowojorską rodzinę. W chwili obecnej mając szesnaście lat, będąc piękną, buntowniczą oraz nieustraszoną nastolatką dowiaduje się o pewnej bolesnej tajemnicy. Jej odkrycie może jednak narazić ją na śmiertelne wręcz nieb­ezpi­ecze­ństw­o, z czego dziewczyna niekoniecznie zdaje sobie sprawę. Mimo wszystko w jednej chwili porzuca swą dotychczasową egzystencję w luksusie i wybiera niezwykle trudne życie w slumsach Manhattanu. Czy uda jej się przetrwać ten trudny dla niej okres? Czy zdoła dowiedzieć się kim tak naprawdę jest?
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo