Klub Srebrnego Klucza: Chińska papuga

Tytuł oryginalny:
Chinese parrot
Autor:
Earl-Derr Biggers (1884-1933)
Tłumacz:
Izabella Kulczycka-Dąmbska
Wydawcy:
Wydawnictwo Iskry (1979-1990)
Państwowe Wydawnictwo Iskry
Wydane w seriach:
Klub Srebrnego Klucza
ISBN:
83-207-0039-6, 83-207-1295-5
83-207-039-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
5.0

„Chińska papuga” to kolejna powieść Earla Derr Biggersa, w której genialny detektyw Charlie Chan stawia czoła nowej zagadce. Tym razem śledztwo prowadzi go do malowniczej Kalifornii, gdzie śmierć handlarza i niezwykły ptak kryją mnóstwo tajemnic. W towarzystwie Chana, czytelnik zanurza się w świecie niebezpieczeństw, zdrad i ukrytych motywów, gdzie każdy trop może okazać się kluczem do rozwiązania zagadki.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Najlepszy kryminał Earla Derr Biggersa to niewątpliwie :"Charlie Chan prowadzi śledztwo", niestety od dawna nie ma wznowień, toteż trudno go namierzyć nawet w bibliotekach, ale warto próbować.Morderstwo w hotelu, londyńska mgła i oficer Scotland Yardu - same miłe smaczki. "Chińska papuga" powstała wcześniej, ale już zapowiada mistrza pióra. Rzecz dzieje się głównie na pustynnym pustkowiu, nie ma wielu postaci. Jak w greckiej tragedii jedność, miejsca, czasu i akcji. Rodowy klejnot Phillimorów cudowne perły, które z powodu trudnej sytuacji finansowej chce sprzedać właścicielka, tajemnicze morderstwo na farmie miliardera, typy spod ciemnej gwiazdy i niezawodny detektyw z Hawajów Charlie Chan z przysłowiowym szóstym zmysłem, jednym słowem dobra mieszanka tradycyjnej, kryminalnej kuchni. jak mawiano w danym, dobrym "Przekroju": czyta się.
  • Świetny klasyczny kryminał, ciekawe postacie, interesująca fabuła. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Volupia
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo