Kto jak nie ja?

Autor:
Katarzyna Kołczewska
Wydawcy:
Legimi (2016)
Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2013-2016)
Prószyński Media (2013)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery - Prószyński i S-ka
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (18 głosów)

Anna nigdy nie chciała mieć dzieci. Nie lubiła ich. Nie interesowały jej. Okazało się, że los zdecydował za nią. Kiedy w tragicznym wypadku ginie jej siostrzenica z mężem, okazuje się że Anna jest jedyną osobą, która może zająć się trzyletnią osieroconą Olą. Inaczej dziewczynka trafi do domu dziecka. Czy uzależniona od leków i alkoholu, borykająca się z traumą kobieta zdobędzie się na heroizm, stawi czoło słabościom, lękom i demonom przeszłości? Stawką jest szczęście dziecka, a w tej walce wszystkie chwyty - szantaż, manipulacja, przekupstwo - są dozwolone. I czy trzylatka będzie w stanie zaakceptować zupełnie nowe życie, na które nikt jej nie przygotował? Niezwykle poruszająca, do bólu szczera opowieść o trudnej miłości, odpowiedzialności i odnajdywaniu szczęścia tam, gdzie nigdy się go nie szukało. Powieść Katarzyny Kołczewskiej mówi o nadziei, trudnych wyborach, empatii. O naszej małości i wielkości. O ludzkiej sile, która pozwala przetrwać i zrobić coś nie tylko dla siebie. Bohaterowie Kołczewskiej sprawdzają dokładnie, do czego zdolny jest człowiek. Okazuje się, ze wnioski są zaskakująco pozytywne.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Super książka. Porusza skomplikowane relacje rodzinne i pokazuje jak wiele możemy zrobić dla innych chociaż wydaje się że to my jesteśmy w trudnej sytuacji.
  • Piękna książka.Ukazuje nie tylko problem głównej postaci ale także trudne relacje rodzinne .Bardzo życiowa.Polecam.
  • Książka pozostająca bardzo długo w pamięci,dająca wiele do myślenia,ciekawa,warta przeczytania! Polecam!
  • Książka wciągnęła mnie całkowicie i bardzo wzruszyła, a prawdę powiedziawszy robiła to przez cały okres czytania. Bohaterka nie jest, jak to często bywa w innych pozycjach, już młoda, ani piękna, ani sympatyczna. Wręcz przeciwnie jest wyraźnie odpychającym osobnikiem z nałogami,ale to właśnie jest prawdziwe i to ujmuje. Opisana historia jest bardzo trudnym przypadkiem życiowego zakrętu, ale chyba przez to zostaje bardzo głęboko osadzona gdzieś w zakamarkach duszy.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
izabelasliwinska
Opis
Autor:Katarzyna Kołczewska
Wydawcy:Legimi (2016) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2013-2016) Prószyński Media (2013)
Serie wydawnicze:Duże Litery Duże Litery - Prószyński i S-ka
ISBN:978-83-7839-610-9 978-83-7961-301-4 978-83-7961-534-6 83-7839-610-9 978-83-789-610-9
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo