Ołowiany świt

Autor:
Michał Gołkowski
Ilustracje:
Szymon Radomski
Wydawcy:
Legimi (2020-2022)
Fabryka Słów (2013-2022)
Wydane w seriach:
S.T.A.L.K.E.R
Fabryczna Zona
Miszka
Seria Fabryczna Zona
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.6 (5 głosów)

Ołowiany Świt” to najnowsza książka Michała Gołkowskiego i widziane jego oczami uniwersum S.T.A.L.K.E.R.A. Zona - jej historia to świat nam znany, współczesny, bardzo tajemniczy, który wciąga, kusi i intryguje. Tutaj wrogiem jest zło, które czai sie tuż obok nas. Przyjmuje różne postaci, imiona i kształty. Stara mleczarnia, martwy cieć, zapomniany kalendarz i wieża po środku lasu. Wchodzisz w to? To czego powinieneś najbardziej sie obawiać i co na pewno spotkasz w Zonie to... człowiek. Odważysz się tam wejść i przeżyć choć jeden dzień? Znakomita propozycja dla fanów S.T.A.L.K.E.R.A, jak i osób, które wejdą do Zony po raz pierwszy. Barwne opisy, sporo czarnego humoru i nieustanna akcja to znak rozpoznawczy „Ołowianego Świtu”. Wejdź do Zony, a na pewno się nie zawiedziesz.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Czytanie tej książki od pierwszych stron kojarzy się z czytaniem "walkthrough" do futurystycznej gry RPG. Detaliczne opisy lokacji, przedmiotów, kierunków poruszania się, wchodzenia w interakcję z otaczającym światem. Napisana dobrym językiem, bez wysiłku skupia uwagę. Akcja osadzona w wyeksploatowanym fabularnie otoczeniu, jakim jest czarnobylska "Zona", a jednak miejscu temu udało się nadać zupełnie nowe, pomysłowe cechy. • Bardzo dobre, na swój sposób nowatorskie.
  • Polecam książkę fanom nie tylko Fabrycznej Zony, ale również Universum Metro 2033. Aż przykro, że napisano tylko 3 pozycje o tym bohaterze. • Czytając książkę wczuwa się w rolę Stalkera, razem z nim przeżywa się wszystkie przygody, kontempluje się ciemne pomieszczenia, przeżywa zmiany jakie zachodzą w Zonie. • Po pierwszej części chce się tylko kolejnej i kolejnej, żeby móc eksplorować Zonę razem z Misiem.
  • Dlaczego? • To pytanie zostalo mi w pamieci po tej ksiazce.............. • Dlaczego......tylko jedna, nie trylogia lub choc dwa tomy..... • Dla mnie niesamowita, ciezka, wrecz sto procent "ruska" fantastyka rodem Stalkera i zardzewialej Prypeci. • Polecam wszytkim amatorom wartkiej akcji i klimatow zdobywcow Prypeci. • Podobno jest druga czesc ale to jest jak z rosyjskimi dziewiczami: podobno ktos widzial.....gdzies o nich slyszano..... • привет.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Michał Gołkowski
Ilustracje:Szymon Radomski
Tłumacz:Szymon Radomski
Wydawcy:Legimi (2020-2022) Fabryka Słów (2013-2022)
Serie wydawnicze:S.T.A.L.K.E.R Fabryczna Zona Miszka Seria Fabryczna Zona
ISBN:978-83-7574-501-6 978-83-7574-859-8 978-83-7574-887-1 978-83-7964-820-7 97883757485988
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo