Tropiciel

Tytuł oryginalny:
Cross country
Autor:
James Patterson
Tłumacz:
Rafał Lisowski
Wydawca:
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2009-2010)
Wydane w seriach:
Bestsellery Literatury Sensacyjnej
Alex Cross
ISBN:
978-83-7659-076-9, 978-83-7659-077-6
9788376590779, 978-83-7359-076-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0 (2 głosy)

Masakrą w waszyngtońskiej dzielnicy Georgetown, której ofiarą pada pięcioosobowa rodzina, rozpoczyna się seria wyjątkowo przerażających i brutalnych zbrodni. Inna rodzina ginie przed meczetem - zabójcy z zimną krwią obcinają ofiarom głowy. Policyjna obława kończy się kolejną tragedią - eksploduje stacja benzynowa, jest kilkoro zabitych. W nocnym klubie zostaje zamordowany syn ambasadora Nigerii w USA. Na czele bandy młodocianych degeneratów, odpowiedzialnych za morderstwa, stoi człowiek używający pseudonimu Tygrys. Dla Alexa Crossa dopadnięcie go to sprawa osobista - wśród ofiar jest Ellie Cox, przyjaciółka detektywa z czasów studenckich, autorka niewydanej książki o przemocy na Czarnym Lądzie. Cross porzuca znane sobie tereny i śladem Tygrysa wyrusza do Afryki. Polowanie na zabójcę zmienia się w dramatyczną walkę o przetrwanie - afrykańska ziemia rządzi się zupełnie innymi prawami niż cywilizowana Ameryka... (opis wydawcy)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka z mocną i szybką akcją. Amerykański detektyw to łakomy kąsek dla bandytów jak i wrogich służb w dzikiej Afryce. Znajdziemy tutaj świetnie opisaną sytuacje w Afryce, realia w jakich żyją ludzie pełni niepokoju i niepewności jutra, lecz z nadzieją w sercach oraz z jakimi problemami muszą borykać się na co dzień. Ukazane zostaje również okrucieństwo lokalnych grup, a także wyzysk i chęć zysku korporacji na kraju pełnym cennych surowców naturalnych. Serdecznie polecam. • Pozdrawiam, Trigger.
  • Świetna książka! Przeczytałam ją w jeden dzień. Nie mogłam się oderwać. Większa część akcji dzieje się w Afryce, gdzie Alex Cross próbuje złapać Tygrysa - mordercę i przywódcę bandy młodocianych degeneratów. Okazuje się, że nie jest to łatwe, ponieważ Afryka rządzi się innymi prawami niż Stany.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo