Dzieciak

Autor:
Kevin Lewis
Tłumacz:
Agnieszka Myśliwy
Wydawca:
ZNAK (2012)
Wydane w seriach:
Historie Prawdziwe
Historie Prawdziwe - Znak
ISBN:
978-83-240-1685-3, 978-83-240-2293-9
Autotagi:
druk
elementy biograficzne
powieści
5.0

Kevin od maleńkości był bity i głodzony przez biologicznych rodziców. Przeszedł przez piekło, nim wreszcie zareagowała opieka społeczna. Trafił do rodziny zastępczej, ale to nie był koniec jego nieszczęść. Nikt mu nie pokazał, jak z koszmaru dzieciństwa przejść do normalnego i samodzielnego życia. Odrzucony przez tych, którzy powinni byli mu pomóc, zagubiony i coraz bardziej bezradny, znalazł się na skraju przepaści. Los jednak postawił na jego drodze Julię - kobietę, która nie bała się jego słabości i lęków. Jej miłość pozwoliła Kevinowi odwrócić bieg jego życia. Na podstawie tej wstrząsającej, lecz dającej nadzieję historii powstał film pod tym samym tytułem.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Dramatyczna autobiografia. Bardzo dobrze napisana, wstrząsająca, ale z dobrym zakończeniem historia. Polecam
  • Jest to wstrząsająca i przerażająca opowieść o chłopcu, który zamiast mieć szczęśliwe i radosne dzieciństwo, wsparcie i miłość rodziców, a także opiekę miał co? Istne piekło. Nie doznał ani miłości ani opieki ze strony rodziców tylko ból i cierpienie. • Autor po wielu przejściach postanowił opisać swoją historię, bo tylko tak mógł i potrafił podzielić się nią ze swoją żoną. • Ta powieść mocno mną wstrząsnęła i wzruszyła, doprowadziła nawet do płaczu, a także gniewu i wściekłości. Nie wiem nawet czy byłabym w stanie obejrzeć film. • Zostawiam tę powieść tez bez oceny, bo głupio i niestosowne byłoby moim zdaniem ja ocenić na dobra czy bardzo dobrą, bo jakby nie patrzeć opisuje prawdziwą historię - życie samego autora. • Jeśli ktoś lubi książki z serii pisane przez życie/historie prawdziwe i ma mocne nerwy jak najbardziej polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo