Gość papieża

Tytuł oryginalny:
Hôte du pape
Autor:
Vladimir Volkoff (1932-2005) ...
Tłumacz:
Iwona Banach
Wydawcy:
Wydawnictwo Dębogóra (2022)
Wydawnictwo Klub Książki Katolickiej (2004-2005)
Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk (2004)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0

Prawdziwy thriller metafizyczny: szpiegowski, kryminalny i religijny. Skomplikowana fabuła, czyta się świetnie. Trzydzieści trzy dni po wyborze Jana Pawła I na Stolicę Piotrową świat dowiaduje się, że Uśmiechnięty papież nie żyje. Komunikat lekarski mówi o niewydolności serca. Wszyscy są w szoku. Nieliczni tylko wracają pamięcią do wydarzenia sprzed trzech tygodni, gdy świeżo wybrany papież przyjmował na prywatnej audiencji w Watykanie prawosławnego metropolitę Leningradu, który zmarł dosłownie na jego rękach. Tyle fakty historyczne. Powieść dopowiada resztę. Jej głównymi bohaterami są papież oraz prawosławny metropolita i generał KGB w jednej osobie. Przeciwko nim staje włoski książę i równocześnie przywódca tajnej organizacji mafijno-politycznej o silnych wpływach w Kościele. Trwa wojna pomiędzy liberałami i żubrami w KGB oraz walka o wpływy po śmierci poprzedniego papieża. A nad wszystkim unosi się wielkie marzenie: zjednoczyć podzielone od tysiąca lat chrześcijaństwo, przywrócić duchową jedność Europy.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kiedyś były to miejsca portretów: • Jagody, rozstrzelanego przez Jeżowa, • Jeżowa, rozstrzelanego przez Berię, • Berii, rozstrzelanego przez Merkułowa, • Merkułowa, rozstrzelanego przez Abakumowa • Abakumowa, rozstrzelanego przez Ignatiewa …. • Złotogorow powinien zostać ukarany, a w czasie wojny istniała tylko jedna prawdziwa kara, która miała sens. Sprawiedliwość wojskowa mogła znaleźć jakieś okoliczności łagodzące w stosunku do komisarza politycznego, takie których nie znalazłaby w stosunku do oficera. To byłoby do głębi niesprawiedliwe, a Gałkin nie znosił nies­praw­iedl­iwoś­ci popełnianej przez sprawiedliwość. Trzeba wiec było spra­wied­liwo­ścią­ zająć się samemu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Tajemnica fatimska
Autorzy:Vladimir Volkoff (1932-2005) Vladimur Volkoff
Tłumacz:Iwona Banach
Wydawcy:Wydawnictwo Dębogóra (2022) Wydawnictwo Klub Książki Katolickiej (2004-2005) Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk (2004)
ISBN:978-83-61374-56-5 978-83-67316-02-6 978-83-88481-61-1 83-88841-61-4 978-83-88481-61-4
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 21 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo