Kosmiczny hotel Starcross czyli atak Moobów! czyli Nasze przygody w czwartym wymiarze!:

porywająca opowieść o brytyjskiej potędze na oceanach czasu i przestrzeni

Autorzy:
Philip Reeve
Art Mumby
Myrtle Mumby
Ilustracje:
David Wyatt
Tłumacz:
Jacek Drewnowski
Wydawca:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2007-2008)
ISBN:
978-83-10-11493-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0

kontynuacja bestsellerowego "Kosmicznego domu Larklight"! W epoce wiktoriańskiej, w wieku pary, elektryczności i alchemii, Imperium Brytyjskie rozciąga się po same granice Układu Słonecznego. Ani Francja ani zbuntowane kolonie nie zdołały osłabić jego potęgi. Oto jednak nadciąga zupełnie nowe zagrożenie, pochodzące z miejsca odległego nie tylko w przestrzeni, lecz także w czasie. Czym są tajemnicze mooby i dlaczego okradają ludzi z marzeń i wspomnień? Jakie potwory mieszkały sto milionów lat temu na Marsie? Czy dziewczęta mogą parać się alchemią? Po co Threlom wełna? I wreszcie: czy Kosmos Brytyjski przetrwa? "Kosmiczny hotel Starcross" odpowie na te pytania i oczaruje Czytelnika w nie mniejszym stopniu niż "Kosmiczny dom Larklight". (empik.pl)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Kosmiczny hotel Starcross" to kolejne przygody Arta, Myrtle, ich rodziców i przyjaciół i tak jak w poprzedniej części rozgrywają się one w kosmosie. • Art po poprzednich przygodach wraz ze swoją rodziną powrócił do życia codziennego ale jak można się spodziewać ich spokój długo nie trwa. • Pewnego dnia otrzymują zaproszenie od człowieka o nazwisku Titfer do hotelu na Starcross gdzie jedną z głównych atrakcji jest kąpiel morska. • Kto by nie skorzystał z takiego wypoczynku? Rodzina decyduje się na mały odpoczynek w hotelu (tylko ojciec przez swoje obowiązki postanawia dołączyć do rodziny trochę później). • Po dotarciu na miejsce rodzina jest zachwycona wystrojem hotelu, miłym powitaniem przez Pana Titfera oraz innymi poznanymi gośćmi hotelu w tym również Jacka (przyjaciel rodziny z poprzedniej części) i jego towarzyszy, którzy są w hotelu pod przykrywką w służbie Królewskiej Mości. • Okazuje się, że na miejscu dzieją się różne dziwne rzeczy- znikają ludzie, czarne cylindry potrafią przejąć kontrolę nad ludzkim umysłem a koło hotelu jest pełno dziur czasoprzestrzennych. • Zapewne jak można się domyślić Art z towarzyszami wpadają w wir niekończących się przygód i niebezpieczeństw, muszą przeszkodzić moobom (czarne małe istoty, które potrafią przybrać formę odzienia i przedostać się do umysłu ludzi) w opanowaniu świata, powstrzymać piękną agentkę rządu francuskiego oraz podróżować niejednokrotnie w czasie. • Jak to bywa w tego typu książkach wszystko jednak kończy się dobrze i szczęśliwie. • Podczas lektury poznajemy wiele nowych i przede wszystkim ciekawych postaci ale również towarzyszą nam poznani już wcześniej bohaterowie. • Tak jak w pierwszej części tak i w tej nie brakuje ciągłej akcji a w dodatku nic nie jest tym czym się wydaje i wiele razy zostajemy zaskoczeni przebiegiem historii. • Polecam tę książkę nie tylko tym najmłodszym ale i tym trochę starszym jako odskocznia w fascynujący, magiczny świat. • Muszę również wspomnieć o przepięknych ilustracjach Pana Davida Wyatta od których nie sposób oderwać wzroku.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo