Operacja Skarb Wikingów

Tytuł oryginalny:
Jakten pa Vikingskatten
Inne tytuły:
Operacja Skarb Wikingów 34
Autor:
Jorn Lier Horst
Ilustracje:
Hans Jorgen Sandnes
Tłumacz:
Katarzyna Tunkiel
Wydawca:
Media Rodzina (2024)
Wydane w seriach:
Biuro Detektywistyczne Nr 2
ISBN:
978-83-8265-776-0
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
powieści
proza
Źródło opisu: Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec - Katalog księgozbioru
Więcej informacji...
4.0

Roar Rudobrody zaangażował dziadka Franza i Biuro Detektywistyczne nr 2 do poszukiwań zaginionego skarbu wikingów. Nikt nie widział go od ponad tysiąca lat, istnieje jednak stary kamień runiczny, który może im podpowiedzieć, gdzie wikiński król Hagbard Junge ukrył swój majątek. Ty też weź udział w wyprawie – szukając śladów, łamiąc szyfry i wykorzystując rozmaite wskazówki. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte, bo rozwiązania kryją się w tekście i na obrazkach oraz… na następnej stronie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Tiril, Oliver wraz z dziadkiem Franzem wyruszają na poszukiwanie skarbu Hagbarda Jungego, króla wikingów. Z inicjatywą wyszedł Roar Rudobrody, który twierdzi, że ponad tysiąc lat temu skarb ten został ukryty prze króla wikingów, gdzieś w górach. Jednak symbole, które mają wskazywać do niego drogę są dla Roara zupełnie nieczytelne. Dlatego poprosił o ich rozszyfrowanie dziadka Franza. Dla Franza i dzieciaków z Biura Dete­ktyw­isty­czne­go nr 2 nie ma rzeczy niemożliwych. Również to zadanie zdaje się być dla nich zwyczajną błahostką. Dzielni detektywi nie spodziewają się jednak, że co do skarbu wikingów Roar ma oczywiście nieco inne, znacznie bardziej niecne plany, niż na początku zakładał. Jak się kończy ta instygująca historia? Przekonajcie się sami, bo warto sięgnąć do tej lektury. Serdecznie polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Operacja Skarb Wikingów 34 Detektivbyra nr
Autor:Jorn Lier Horst
Ilustracje:Hans Jorgen Sandnes
Tłumacz:Katarzyna Tunkiel
Wydawca:Media Rodzina (2024)
Serie wydawnicze:Biuro Detektywistyczne Nr 2
ISBN:978-83-8265-776-0
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo