Dziewczyna na Times Square

Autor:
Paullina Simons
Tłumacz:
Katarzyna Malita
Wydawca:
Świat Książki - Bertelsmann Media (2006-2014)
ISBN:
978-83-247-0013-4, 978-83-7799-032-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0

Życie głównej bohaterki Lily Quinn płynie spokojnym, monotonnym rytmem. Do czasu, aż zagoszczą w nim dramatyczne wydarzenia: w zagadkowych okolicznościach zaginie jej współlokatorka, u drzwi pojawi się nowojorski policjant Spencer Patrick O'Malley, na jaw wyjdą skrywane rodzinne tajemnice... Życie Lily Quinn odmieni się radykalnie, bo zagadkowy los przynosi jej zarówno chorobę, jak i fortunę, ale też stratę i wielką miłość.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ta książka mną wstrząsnęła...tak, dokładnie wzbudziła we mnie szereg emocji. A były to i dobre i złe, także momentami chciałam, aby skończyć ją jak najprędzej i nie denerwować się już. • Kunszt pisarski autorki doskonały. Czyta się rewelacyjnie,w żadnym momencie książka nie nudzi. Główna bohaterka wzbudziła we mnie współczucie ale i złość. • Bohaterowie o niesamowicie różnych, powiedziałabym, że nawet skrajnych typach osobowości. Czasami miałam wrażenie, że już więcej mnie tu nie zaskoczy, a jednak ... nic nie było pewne do samego końca. • Czytając, zastanawiałam się, czy jest możliwa taka sytuacja rodzinna w rzeczywistości, czy to tylko bujna wyobraźnia autorki. Doszłam do wniosku, że jednak tak...przykre ale możliwe, chociaż nikomu tego nie życzę. • Gorąco polecam, bo naprawdę warto sięgnąć po tę książkę.
    +2 wyrafinowana
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
bozena.nonem
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo