The queen of fight

Autor:
Agnieszka Kowalska-Bojar
Wyd. w latach:
2023 - 2023
ISBN:
978-83-66821-34-7, 978-83-66821-35-4
978-83-8341-099-9
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
1.0

Bastian wychował się w domu dziecka. Ma na koncie kilka wyroków i nieciekawą reputację bezwzględnego gangstera. Oficjalnie jest właścicielem domu pogrzebowego Droga bez Powrotu, nieoficjalnie działa wraz ze znanym politykiem, z którym wykupuje nieruchomości w atrakcyjnych rejonach miasta. Laura ma dosyć ponurej i przytłaczającej ją egzystencji, narastających długów i trosk o środki na poprawę zdrowia brata. Pewnego dnia postanawia po prostu nie pójść do znienawidzonej pracy i ta decyzja powoduje, że przypadkowo zostaje uwikłana w sprawy znajomej właścicielki małej piekarni. Charyzma Laury sprawia, że jej pierwsze spotkanie z Bastianem ma bardzo burzliwy przebieg. Dziewczyna wyzywa gangstera na pojedynek. Ten rozbawiony sytuacją zgadza się, bo cóż może mu zrobić mała, niepozorna kobietka? Nie spodziewa się, że dziewczyna wymierzy mu jeden, aczkolwiek celny i bolesny cios, wygrywając walkę i to przez nokaut…

Ona ma poczucie humoru grabarza z wieloletnim stażem, on to były szef mafii. Ona ma długi, on te długi egzekwuje, obijając mordy i łamiąc kończyny. Ona koniecznie chce pracować jako modelka prezentująca trumny, on jest właścicielem zakładu pogrzebowego.

Sami powiedzcie, co może z tego wyniknąć? Zwłaszcza gdy pojawią się jeszcze dwa urocze prosiaki, rywalka i dowcipny ochroniarz?

The Queen of fight to komedia nieco surrealistyczna, bo kto, do diabła gotuje w domu wywar z muchomorów obok zupy grzybowej?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przeczytałam do końca, bo krótka. Polecono mi ją jako prześmieszną, aż boki można zrywać i powodującą nieopanowane wybuchy śmiechu... (??) Nawet z przymrużeniem oka beznadzieja - ani humoru, ani fabuły, niestety nie śmiałam się wcale. Zdecydowanie nie polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Agnieszka Kowalska-Bojar
Wydawcy:Legimi (2023) Hanna Bednarek (2023) XAUDIO (2023) www. motylewnosie.pl (2023) Agnieszka Kowalska-Bojar
ISBN:978-83-66821-34-7 978-83-66821-35-4 978-83-8341-099-9
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 3 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo