Tajemnica domu Turnerów

Tytuł oryginalny:
Homecoming
Autor:
Kate Morton
Tłumacz:
Anna Dobrzańska-Gadowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2023-2024)
Legimi (2023)
Wydawnictwo Albatros Sp. z o. o (2023)
Wydane w seriach:
Seria Butikowa Albatrosa
ISBN:
978-83-67759-28-1, 978-83-6775-986-1
978-83-6775-987-8, 978-83-8361-041-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
4.0 (4 głosy)

Zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości i tajemnicach, kłamstwach i zbrodni sprzed lat.

Kiedy los wzywa cię do rodzinnego domu, sekrety niczym ptaki w klatce czekają, by wyrwać się na wolność.

Powroty do domu po latach są trudne. Ale czasem pozwalają otworzyć drzwi, które od dawna były zamknięte.

Tak jest w przypadku dziennikarki Jess Turner-Bridges, która z wraca z Londynu do zalanej słońcem rodzinnej Australii. Babcia, Nora, która ją wychowała, leży w szpitalu – spadła ze schodów, kiedy próbowała wejść na strych, do jedynego miejsca, w którym Jess nie wolno było się bawić. W sypialni starszej pani wnuczka znajduje książkę opisującą sprawę kryminalną sprzed sześćdziesięciu lat: tajemniczą śmierć matki i jej dzieci. Poza tym osoby bliskie Norze twierdzą, że ostatnio nie była sobą, co mogło mieć związek z pewnym listem od prawnika.

Jess, która pracowała już jak o dziennikarka śledcza, wykorzystuje swoje umiejętności do przeprowadzenia najważniejszego dochodzenia w życiu: dotyczącego jej babci, matki oraz rodziny, o której istnieniu nie miała pojęcia.

Lecz kiedy otwiera się długo zamknięte drzwi, trzeba mieć świadomość, że za nimi, niczym zjawy, mogą kryć się tajemnice, które z czasem tylko zyskiwały na sile…

Powieść o kilku pokoleniach kobiet, sile macierzyństwa i uzdrawiającej mocy prawdy.

Kate Morton jest autorką, która sprawiła, że pokochałam historie rozgrywające się w dwóch planach czasowych. Epicka powieść o sprawie zbrodni z 1959 roku w Australii Południowej, która nigdy nie została wyjaśniona. Książka, którą się pochłania.

„Prima”

„Tajemnica domu Turnerów” to Kate Morton w najlepszym wydaniu. Bujna, bogata i piękna powieść, której akcja rozgrywa się na tle tętniącej życiem Australii.

Kristin Hannah, autorka Słowika

Jeśli już jesteś fanem Kate Morton, pokochasz tę książkę. Jeśli jeszcze nim nie jesteś, zrób dla siebie coś dobrego i przeczytaj „Tajemnica domu Turnerów”. To prawdziwa uczta.

Graham Norton

Nierozwiązane morderstwo, mnóstwo rodzinnych tajemnic i trzy pokolenia kobiet – oto przepis Morton na sukces. To obszerna, ale bardzo intymna opowieść o macierzyństwie i szukaniu swojego miejsca na świecie, o stracie i tęsknocie…

„Mail on Sunday”

Przygotuj się na romantyczny thriller, który przejmie cię do szpiku kości!

„Woman’s Own”

„Tajemnica domu Turnerów” to prawdziwie baśniowa epopeja.

„Publisher’s Weekly”

Napisana w niepodrabialnym stylu Kate Morton, wciągająca i misternie rozrysowana historia o kilku pokoleniach, starej tajemnicy, miłości i rodzinie.

Culturefly

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przepiękna książka.Do ostatniego momentu trzyma w napięciu.
  • rewelacyjna powieść, napisana pięknym językiem. wciągająca historia, trzyma w napięciu i czyta się z zain­tere­sowa­niem­ do ostatniej strony.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo