Mister

Autorzy:
E. L. James
Erika James Leonard
Tłumaczenie:
Violetta Dobosz
Daria Kuczyńska-Szymala
Katarzyna Petecka-Jurek
Wydawca:
Wydawnictwo Sonia Draga (2019)
ISBN:
9788381108409
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
Źródło opisu: Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie - Katalog księgozbioru
5.0

Londyn, 2019. Dla Maxima Trevelyana życie było niezwykle łaskawe: uroda, arystokratyczne koneksje i pieniądze sprawiły, że nigdy nie musiał pracować, a noce rzadko spędza samotnie. To idylliczne życie przerywa jednak coś, na co mężczyzna nie jest gotowy: Maxim dziedziczy rodzinny tytuł szlachecki, cały majątek i gigantyczne posiadłości... a także wszelkie wiążące się z nimi obowiązki. To rola, z którą nie umie się zmierzyć. Największym wyzwaniem będzie jednak walka z pożądaniem pewnej tajemniczej młodej kobiety, która niedawno pojawiła się w Anglii. Ta dziewczyna ma w sobie coś więcej niż niebezpieczna, skomplikowana przeszłość. Małomówna, piękna i z ogromnym talentem muzycznym, nęci Maxima swoim sekretem, wzbudzając w nim namiętność, jakiej dotąd nie doświadczył. Kim jest Alessia Demachi? Czy Maxim obroni ją przed zagrażającymi jej wrogami? I co uczyni dziewczyna, gdy dowie się, że jej kochanek również skrywa mroczne tajemnice?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kiedyś bardzo dużo tej książki widziałam w social mediach, lecz nigdy nie przeczytałam opisu jej. Gdy pojawiła się możliwość przeczytania w ciemno chwyciłam za książkę. • I to była najlepsza decyzja. Bardzo dawno nie przeczytałam tak dobrej książki. Znakomicie wykreowana fabuła z dodatkiem pikantnym erotykiem. Większość osób zna autorkę i jej pięćdziesiąt trzy Greya. Uwierzcie na słowo ta historia dorównuje temu. • Mamy dwójkę bohaterów z różnych części światów. Kultura, wychowanie wszystko się różni. Lecz bohater, który żył chwilą dla tej dziewczyny traci głowę. Uczucia pojawiają się szybko, ale nie wypływają one na światło dzienne od razu. Bohaterzy trzymają to w sobie i potajemnie do siebie wzdychają. • Bardzo polubiłam postawę bohatera. Nie wydawał mi się tak opiekuńczy i uczuciowy jak się okazało. Typowy książkowy mąż. Bohaterka również do siebie Bardzo przyciąga swoją zagubiona, skrzywdzoną postawą. Fabuła strzał w dziesiątkę. Pomyśl i przelanie wszystkiego na papier genialne. • Jest dużo erotyki bardzo dobrej erotyki, więc to też mało spotykane. Te sceny chce się czytać i czyta się to z przyjemnością. Jestem zauroczona tą książką.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo