Nastolatek potrzebuje wsparcia:

zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie

Autorzy:
Agnieszka Kozak
Robert Bielecki
Marcin Rzeczkowski
Ilustracje:
Joanna Celusta
Tłumaczenie:
Joanna Celusta
Maciej Prostak
Lektorzy:
Tomasz Borkowski
Kamila Brodacka
Wydawcy:
Wydawnictwo Helion (2023)
Sensus (2023)
Legimi (2023)
ebookpoint BIBLIO (2023)
Wydane w seriach:
Osobowość Odnowa
ISBN:
978-83-289-0683-9, 978-83-289-0904-5
978-83-8322-615-6
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
książki
podręczniki
poradniki

Dorastanie jest łatwiejsze, gdy ma się po swojej stronie rodziców

Relacja z dorastającym dzieckiem jest ogromnym wyzwaniem dla wielu dorosłych - zwyczajnie nie jesteśmy do roli rodziców przygotowani! Młodym, nastoletnim człowiekiem targają gwałtowne uczucia, których często nie rozumie, pojawiają się nastroje, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Nastolatek czasem zachowuje się w sposób, jakiego nie pochwalamy i jaki on sam, po czasie, uważa za nierozsądny i niepotrzebny. Zła wiadomość jest taka: to normalne i naturalne, proces przejścia w dorosłość tak właśnie wygląda. Z kolei dobra wiadomość brzmi: wszystkie nastolatki przez to przechodzą, wszyscy rodzice się z tym zmagają. Mamo, tato, nie jesteście więc sami!

"Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie" - o czym jest ta książka?

Autorzy książki "Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie", pracujący na co dzień zarówno z nastolatkami, jak i z ich rodzicami, przygotowali publikację, której celem jest pomoc obu stronom. Wychodzą bowiem z założenia, że aby się porozumieć, trzeba się najpierw zrozumieć. Poradnik możecie więc czytać wraz ze swoimi dorastającymi dziećmi, ale jeśli one nie mają ochoty, zróbcie to dla siebie.

Ten czuły i merytoryczny przewodnik po świecie młodego, kształtującego się dopiero człowieka ma za zadanie uświadomić rodzicom, jak piękny i delikatny jest to świat, i pomóc im towarzyszyć dziecku w podróży ku dorosłości. Uświadomić, a może przypomnieć? Wszak każdy dorosły był kiedyś nastolatkiem i przeżywał te same burze, przez które przechodzi właśnie jego latorośl. I choć okoliczności zewnętrzne mocno się zmieniły, to zamknięty w swoim wewnętrznym świecie nastolatek nadal potrzebuje miłości i bliskości.

Mamo! Tato! Potrzebuję, abyście mnie wytrzymali, zwłaszcza wtedy, kiedy nie mogę wytrzymać sam ze sobą...

Polecamy także książki o mózgu dostępne w naszej ofercie.

O książce "Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie" w mediach:

: Jak zrozumieć i wspierać nastolatka?

: Bunt nastolatka: jak pomóc dziecku w trudnym okresie dojrzewania?

(Magazyn): Nastolatki. Czego potrzebują i jak je wspierać?

: Cyfrowe uzależnienie. "Jeśli jest drugie dno, to mamy problem"

:"Kiedy zamrażamy złość, musimy zamrozić ogólne czucie siebie. A to znaczy, że może być trudno o miłość, empatię, współczucie"

(Kobiecy wieczór): Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie - rozmowa z Marcinem Rzeczkowskim

(Plac zabaw):Agnieszka Kozak o książce

: Wsparcie nastolatków. Klucz do przetrwania burzliwych lat

TV Wielkopolska (W cztery oczy): Obejrzyj rozmowę z Robertem Bieleckim

"Wiedziałam, że albo się tym zajmę, albo już mnie nie będzie". O depresji nastolatków

: To dlatego nastolatkowie są wulgarni, złośliwi i obojętni. Jedna zmiana, lawina emocji

Czwórka Polskie Radio: Agnieszka Kozak w Wieczorze z Czwórkąęść rozmowy

K3 - podcast Dariusza BugalskiegoJak stworzyć więź z nastolatkiem opartą na wsparciu?

Centrum Nauczania DomowegoPerspektywa nastolatka, czyli jak pomóc sobie i swojemu dziecku [rozmowa z Agnieszką Kozak]

Agnieszka Kozak, Robert BieleckiLęk przed odrzuceniem - jak wykorzystać mózg do wygrania z nim? Mózg - nasz wróg i sprzymierzeniec">

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo