Wniosek o wybaczenie

Autor:
Natalia Sońska
Wydawcy:
Czwarta Strona Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2023)
Legimi (2023)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-67815-44-4, 978-83-67815-45-1
987-83-67815-44-4
Autotagi:
literatura
4.0 (5 głosów)

Judyta Berszka, warszawska prawniczka znana ze swojej nieustępliwości i niezależności, ponad wszystko ceni lojalność. Kierując się nią, zgadza się pomóc przyrodniemu bratu. Wkracza tym samym na zupełnie nieznany teren, daleki od jej ścieżki zawodowej. Dokąd zaprowadzą ją kolejne decyzje?

Adwokatka nadal prowadzi też sprawę w Gdańsku, co oznacza, że musi współpracować z Piotrem Kosteckim. I choć kobieta trzyma prawnika na dystans i ogranicza kontakty z nim do tych ściśle zawodowych, ich drogi krzyżują się o wiele częściej, niżby tego chciała. Do głosu dochodzą wtedy skrywane pragnienia, a wszelkie bariery zdają się nie istnieć.

Czy w tej relacji pełnej profesjonalizmu znajdzie się miejsce na… namiętność?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Wniosek o wybaczenie" to bardzo wciągająca, intrygująca, pochłaniająca i nieodkładalna powieść z ciekawą fabułą, z zaskakującymi zwrotami akcji i z nutką namiętności. A oprócz tego świetne dialogi, cięte riposty i znakomicie wykreowani bohaterowie. Tutaj nie ma miejsca na nudę, bo ciągle coś się dzieje. Rewelacyjnie przeplata się tutaj życie zawodowe i prywatne bohaterów. Zakończenie zaskakujące i już nie mogę się doczekać dalszych losów bohaterów.🥰 (Na szczęście mam 3 tom😁) Spodobał mi się ten świat prawniczy i przypadł mi do gustu. 🙂 Książkę czyta się bardzo przyjemnie i świetnie spędziłam z nią czas.🥰 Gorąco polecam. 🥰♥️
  • „Wniosek o wybaczenie” to drugi tom „Serii z Aktami” i jednocześnie bezpośrednia kontynuacja losów Judyty i Piotra (sięganie po ten cykl nie po kolei nie ma sensu). • Całkiem fajny prawniczy romans pełen intryg i sekretów.. Ciekawie prowadzona fabuła, odpowiednie tempo i zwroty akcji. • Książka jest pisana lekko i z ciekawymi dialogami w których nie brakuje ciętych ripost. Spodobał mi się styl autorki i z pewnością sięgnę jeszcze po inne propozycje od niej.
  • Oj rozkręca się, rozkręca. • Takich zwrotów akcji w drugim tomie się nie spodziewałam. 🔥 • Ta seria ma w sobie wszystko, trochę wątku kryminalnego, thrillera i coś z romansu. Świetne połączenie! • Judyta i Piotr to duet idealny, który zmierzy się z każdym zadaniem i rozwiąże nawet najtrudniejszą zagadkę. • Nie będę wam zdradzać zbyt wiele, bo to kontynuacja wydarzeń z pierwszej części. Powiem tylko, że nudzić się tutaj nie będziecie bo dzieje się, oj dzieje. 🔥 • Jeśli jeszcze nie poznaliście serii z aktami to gorąco polecam. Co część to lepsza, już nie mogę doczekać się zakończenia i tego co jeszcze może spotkać naszych bohaterów.
  • Rewelacyjna, tak jak pierwsza część, polecam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo