Pozostała rodzina

Tytuł oryginalny:
Family remains
Autor:
Lisa Jewell
Tłumacz:
Agnieszka Brodzik
Wydawcy:
Czwarta Strona (2023)
Legimi (2023)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Idealna rodzina /Lisa Jewell
ISBN:
978-83-67815-08-6, 978-83-67815-09-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.5 (2 głosy)

Światowy bestseller,

kontynuacja „Idealnej rodziny”.

Inspektor Samuel Owusu zostaje wezwany nad brzeg Tamizy do makabrycznego odkrycia. Po zbadaniu znalezionych nad rzeką fragmentów zwłok okazuje się, że są one powiązane z niewyjaśnioną sprawą potrójnego morderstwa sprzed trzydziestu lat.

Rachel Rimmer również przeżywa szok. Otrzymuje wiadomość, że jej mąż został znaleziony martwy w piwnicy swojego domu we Francji. Okoliczności wskazują na działania intruza, ale policja prosi wdowę o przybycie na miejsce. Kobieta ma wyjaśnić śledczym niejasne kwestie dotyczące przeszłości Michaela.

Z kolei Lucy Lamb wreszcie wraca do Londynu, z którego wyjechała w obliczu rodzinnej tragedii. Kiedy zadomawia się w mieszkaniu swojego brata, ten niespodziewanie wyrusza w podróż. W poszukiwaniu chłopca, którego wspomnienie prześladuje ich oboje.

Kiedy wszyscy próbują rozwikłać osaczające ich tajemnice, odkrywają, że są połączeni w sposób, jakiego nigdy nie mogliby sobie wyobrazić.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • kontynuacja. zbieranina dziwakow, nudna fabula
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo