Siła strachu

Tytuł oryginalny:
Never list
Autor:
Koethi Zan
Tłumacz:
Janusz Ochab
Wydawcy:
Prószyński Media (2013)
Prószyńska Media Sp. z o. o (2013)
ISBN:
978-83-7839-554-6, 978-83-7839-554-5
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.3 (3 głosy)

Przez lata najlepsze przyjaciółki Sara i Jennifer tworzyły coś, co nazwały "Listą Nigdy": listę rzeczy, których ze względów bezpieczeństwa należy za wszelką cenę unikać. Ale pewnej nocy, sprzeniewierzając się własnym zasadom, wsiadają po imprezie do nieznanej taksówki. Skutki okazują się tragiczne i na zawsze odmieniają ich życie. Następne trzy lata spędzają wraz z dwiema innymi dziewczynami w betonowej piwnicy, więzione przez konesera sadyzmu. Dekadę później trzydziestojednoletnia Sara wciąż stara się wrócić do normalnego życia. Przybrawszy nowe nazwisko, żyje w samotności i nadal nie może się pogodzić z faktem, że nie zdołała uratować Jennifer. Ich oprawca być może wkrótce zostanie zwolniony warunkowo, a Sara nie może dłużej ignorować pokrętnych listów, które śle jej z więzienia. W końcu Sara postanawia stawić czoło swoim fobiom i byłym towarzyszkom niedoli, które pomimo upływu lat wciąż żywią do niej urazę. Kiedy wyrusza w podróż, która prowadzi ją przez perwersyjny świat BDSM, sekt i wyrafinowanych tortur, zaczyna odkrywać tajemnicę bardziej przerażającą, niż kiedykolwiek mogła sobie wyobrazić.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ile w stanie jesteśmy znieść, tortur fizycznych i psychicznych, zamknięcia i odebrania poczucia bezpieczeństwa i człowieczeństwa....gdy walczymy o przetrwanie jak wiele znaczy siła woli przeżycia i czy można zachować zdrowy umysł pomimo bólu i strachu. Dla mnie to horror, do tej pory mam ciarki na plecach gdy dociera do mnie, że tacy zwyrodnialcy mogą kryć się za ....tu proponuje sięgnąć do tej pozycji. Wniosek, że nikt nie ma gwarancji na to co może przynieść jutro ale warto zawsze walczyć o życie i nie tylko dla siebie ale i dla innych.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo