Pewnego razu w Wenecji

Autorzy:
Magdalena Knedler
Magda Knedler
Wydawcy:
Wydawnictwo WAM (2023)
Mando (2023)
Legimi (2023)
Wydane w seriach:
WielkieLitery.pl
ISBN:
978-83-277-3191-3, 978-83-277-3552-2
978-83-277-3553-9, 978-83-277-3877-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
2.0

Wakacje, miłość i najpiękniejsze miasto świata

Ania i Janek mieszkają ze sobą już od jakiegoś czasu. Mimo uczucia, jakim się darzą, Janka zaczyna fascynować tajemnicza sąsiadka. Jego znajomość z tą drugą kobietą rozpoczyna się pechowo, ale wkrótce się okazuje, że nie są dla siebie obojętni.

Zaskakujące zrządzenie losu sprawia, że oboje wyjeżdżają latem do Wenecji. Wspólny pobytw magicznym mieście na zawsze zmienia ich życie…

Nowa powieść Magdy Knedler jest prawdziwym koktajlem emocji. To wzruszający i skomplikowany romans balansujący pomiędzy szczęśliwą a niespełnioną miłością.

CZY TYLKO W WENECJI MOŻNA ODKRYĆ, KOGO SIĘ KOCHA NAPRAWDĘ?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Muszę przyznać, że po pięknej okładce i po opisie spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Niestety, ciężko czytało mi się tę powieść i nie wciągnęła mnie. Historia toczy się powolnym tempem, momentami mnie nużyła i nie wzbudziła we mnie większych emocji. I tak szczerze - nie polubiłam bohaterów. • "Pewnego razu w Wenecji" to powieść, w której historia toczy się na kilku planach czasowych i jest opowiadana z punktu widzenia Janka i Wioli. W książce znajdziemy też wiele trudnych tematów. Książka jest dobra i napewno dla wielu czytelników będzie to wartościowa powieść, która skłoni do refleksji i przemyśleń. Ale niestety mnie nie przypadła do gustu. Na plus są opisy malowniczej Wenecji. Książki mają to do siebie, że ta sama historia na każdego może zadziałać inaczej, dlatego sami powinniście przeczytać i ocenić.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo