Pokój z widokiem na miłość

Autor:
Ewa Ciwińska-Roszak
Wydawcy:
Wydawnictwo eSPe (2023)
Legimi (2023)
Wydane w seriach:
Czułe Historie
ISBN:
978-83-8201-233-0, 978-83-8201-276-7
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
5.0

Zuzanna wychodzi nocą na taras, gdy z tęsknoty za zmarłym mężem znów nie może zasnąć. Marek wygląda przez okno, by nabrać sił do nocnej pracy po całym dniu spędzonym na wychowywaniu trzyletnich synów. Spoglądając na siebie z oddali, nie dopuszczają do siebie myśli, że kiedyś mogliby patrzeć wspólnie w jednym kierunku… Napełniając płuca chłodnym nadmorskim powietrzem, czują, że zanim zaczną nowe życie, muszą się najpierw na nowo nauczyć oddychać. Czy los, który otworzył ich okna, pozwoli im także otworzyć serca?

Pokój z widokiem na miłość to czuła, przejmująca i pełna emocji opowieść o spotkaniu dwojga zranionych ludzi, których życie doświadczyło bólem straty najbliższych im osób. Początkowo zamknięci i nieufni wobec siebie, odkrywają, że dzielą te same uczucia i tęsknią za tym samym. Nie wiedzą jeszcze jednak, czy to wystarczy, by zamknąć najtrudniejszy etap życia i razem z nadzieją wejść w kolejny. W podjęciu decyzji pomóc im mogą tylko niesforne bliźniaki i mały pies, którzy od pierwszego spotkania nie mają żadnych wątpliwości, że w końcu nadeszła pora na wielkie zmiany.

Powieść o miłości, żalu za utraconym szczęściem, tęsknocie, niesprawiedliwości losu, dobrych ludziach i nieskazitelnych relacjach między nimi, o świecie idealnych rozwiązań, pełnym empatii. Wszystko przesycone dobrem, które zawsze zwycięża.

Barbara Bursztynowicz

Gdy lektura dobiega końca, poczujesz, miły Czytelniku, że twoja codzienność jest naprawdę niezwykła. Że jesteś szczęściarzem. Może zanucisz tak jak ja: „Uparcie i skrycie, och, życie, kocham cię, kocham cię nad życie!”. Świat uśmiecha się do tych, którzy nie wahają się czasem nadludzkim wysiłkiem wyważyć drzwi!

Katarzyna Pakosińska

Ewa Ciwińska-Roszak - absolwentka Akademii Ekonomicznej, żona, mama cudownych bliźniąt. Wielbicielka mocnej kawy i dobrej literatury. Pasjonatka amigurumi, czyli maskotek wykonanych na szydełku, którym poświęca każdą wolną chwilę. Kochająca polskie morze optymistka i romantyczka, kierująca się w życiu mottem, że „uśmiech kosztuje mniej od elektryczności a daje więcej światła”.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Pokój z widokiem na miłość" to przepiękna, wspaniała, cudowna, ale i też wzruszająca, poruszająca, przejmująca i emocjonująca powieść pełna tęsknoty, smutku, łez, cierpienia, ale i też pełna miłości, radości i nadziei na lepsze jutro. Ta historia to emocjonalny rollercoaster. Nie obyło się bez chusteczek. Bohaterowie zostali wspaniale wykreowani, bardzo ich polubiłam i przeżywałam razem z nimi wszystkie ich emocje. Książka jest mądra, wartościowa, życiowa i warta przeczytania. Jest nieodkładalna i czyta się ją jednym tchem. Skłania do przemyśleń i refleksji. Bardzo bym chciała przeczytać kontynuację.🥰 Polecam z całego serca.❤️
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo