Mój zwariowany świat

Tytuł oryginalny:
It`s mall world after all
Autor:
Janette Rallison
Tłumacz:
Iwona Żółtowska
Wydawca:
Wydawnictwo Akapit Press (2009-2010)
Autotagi:
druk
książki
Więcej informacji...
4.0

Szkoda, że nie dają dyplomów za to, czego się człowiek uczy w centrum handlowym, bo pewnie dostałabym świadectwo z paskiem. Poważnie. Odkąd tu zaczęłam pracować, stałam się ekspertem we wszystkim, co związane z zakupami. Na przykład jestem w stanie od razu powiedzieć, komu w centrum handlowym nie należy ufać: 1. Chudzielcom, którzy pracują w ciastkarni. Skoro sami nie jedzą wypieków, które sprzedają, to one muszą być do niczego. 2. Sprzedawczyniom z domu towarowego ze stoiska z kosmetykami do makijażu. Co by ci nie próbowały naopowiadać, błyszczyk do ust nie wystarczy, byś przemieniła się w jedną z modelek wydymających wargi na reklamowych plakatach. 3. I najważniejsze - chłopakowi mojej najlepszej przyjaciółki, Bryantowi, którego widziałam w restauracji z tajemniczą blondynką pod ramię. Owszem, widziałam to na własne oczy. Oraz, owszem, powiedziałam o tym mojej najlepszej przyjaciółce. Pewnie myślicie, że Bryant wpadł przez to w kłopoty, ale się mylicie. Jakimś sposobem ten wredota wywrócił kota ogonem i teraz to ja jestem w tarapatach! Ale ja mu jeszcze pokażę. Nawet jeśli razem ze swoim najlepszym kumplem, Coltonem, będzie mi próbował w tym przeszkodzić.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Janette Rallison, Mój zwariowany świat • Charlotte chodzi do liceum, a popołudniami pracuje w perfumerii w galerii handlowej, aby zarobić na studia. Ta praca pozwala jej prowadzić ciekawe obserwacje i poznawać ludzkie charaktery. • A co byście zrobili na miejscu Charlotte, gdybyście przyłapali chłopaka swojej najlepszej przyjaciółki na randce z piękną nieznajomą? Charlotte postanawia go zdemaskować, tym bardziej, że lata gimnazjum zamienił jej w piekło przez swoje głupkowate żarty. • Jest jeszcze Colton, który nawet miałby szanse u Charlotte, gdyby nie fakt, że jest on najlepszym przyjacielem niewiernego Bryanta, w dodatku zaciekle go broni. • Świetna dawka dobrej zabawy. Powieść niegłupia i pełna śmiesznych sytuacji. Szczerze polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Opis
Autor:Janette Rallison
Tłumacz:Iwona Żółtowska
Wydawca:Wydawnictwo Akapit Press (2009-2010)
ISBN:978-83-241-2686-6 978-83-61635-64-2 978-83-926404-9-3 83-61635-64-2 978-83-61835-64-2 9787-83-61635-64-2
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo