Protegowana

Autor:
Ewelina Maria Mantycka
Wydawcy:
Wydawnictwo WasPos (2023)
IBUK Libra (2023)
Legimi (2023)
ISBN:
978-83-8290-272-3, 978-83-8290-319-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
1.0

Ana to protegowana mafii, piękna dziewczyna o mrocznej przeszłości. Sprzedana w młodym wieku, trafiła do Ogrodów Ying. Dawno przestała być lekkomyślna i działała według zasad domu Cesarza, stając się egzekutorem Triad. Jej życie zostało stracone z chwilą wybuchu wojny gangów, gdy zabito jej rodzeństwo i ojca. Układy i zlecenia, życie bez nazwiska i bez miejsc, w których można zatrzymać się na dłużej – to jej codzienność. Oddano ją w ręce ludzi, którzy zrobią wszystko, aby wykorzystać jej umiejętności. Jednym z nich był Reginald Ashby.

Podziemie przestępcze Londynu to wyrafinowani gracze. Ciągła walka o tereny i wpływy. Ana pragnie tylko wolności, którą musi okupić własną krwią, a następnie zabić tych, którzy stoją jej na drodze do jej odzyskania.

TEJ AUTORKI W WYDAWNICTWIE WASPOS: cykl Dogs of Hell (Mój do zapomnienia #1, On jest mój #2, Burza w nim #3)

W PRZYGOTOWANIU: Hiena z Kaprovic

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Niestety, ale poległam. Nie dałam rady jej skończyć. Od początku zostajemy zasypani mnóstwem informacji i nie mogłam się połapać o co w ogóle tu chodzi. Nie przypadła mi do gustu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo