Wiadomość z nieba

Tytuł oryginalny:
Notes left behind
Inne tytuły:
[niezwykła historia, która napisało życie]
Autorzy:
Brooke Desserich
Keith Desserich
Tłumaczenie:
Keith Desserich
Martyna Dunajska
Wydawca:
Wydawnictwo Papierowy Księżyc (2011)
ISBN:
978-83-61386-12-4
Autotagi:
druk
książki
2.0

Wiadomość z nieba to chwytający za serce dziennik pisany przez rodziców 6-letniej Eleny Desserich, który powstał, kiedy lekarska diagnoza okazała się nieubłagana: Elenie zostało tylko kilka miesięcy życia. W ten sposób Brooke i Keith Desserich chcieli zachować w pamięci ostatnie wspólne chwile spędzone z ich córką, u której zdiagnozowano rzadką odmianę guza mózgu. Wiadomość z nieba jest zapisem ich kilkumiesięcznej walki o życie Eleny, a jednocześnie celebracją każdego dnia, który udało im się wykraść przeznaczeniu. Dzięki tej osobistej i szczerej opowieści rodziców Eleny mamy okazję śledzić ich emocjonalną podróż i zmagania z targającymi nimi sprzecznymi impulsami, by za wszelką cenę pokonać chorobę córki, a jednocześnie przygotować się na nieunikniony koniec. Ten niezwykły dziennik jest poruszającym testamentem miłości i zawsze aktualnym przypomnieniem dla rodziców na całym świecie, by doceniali i cieszyli się każdą chwilą spędzoną ze swoimi dziećmi.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Każdy dzień jest ważny i jedyny w swoim rodzaju. Nie odkładajmy niczego na potem ....bo może go nie doczekamy. • Książka w formie dziennika napisana bardzo lekkim piórem, nie meczy choć temat trudny. Elena pomimo krótkiego życia dała lekcje najbliższym i to jest jej dzieło. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo