Puste jest piekło

Tytuł oryginalny:
Stranger diaries
Autor:
Elly Griffiths
Tłumacz:
Łukasz Praski ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros. Wydawca (2023)
Legimi (2023)
Wydane w seriach:
Kaur Harbinder
ISBN:
978-83-6751-319-7, 978-83-6775-718-8
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0

Powieść uhonorowana Edgar Allan Poe Award! I wybrana kryminałem roku przez brytyjski dziennik „The Times”. Autorka nominowana do prestiżowej nagrody Gold Dagger, przyznawanej przez Stowarzyszenie Autorów Powieści Kryminalnych.

Pierwszy tom nowej serii kryminalnej cenionej brytyjskiej pisarki.

Śmierć kryje się pomiędzy wierszami…

Czy gdyby przerażająca fikcja stała się najbardziej mroczną rzeczywistością, to zakończenie byłoby już z góry przesądzone? A może istniałby choć cień nadziei, by potworny finał się nie ziścił…

Oto co ustaliła policja: Przyjaciółka nauczycielki angielskiego Clare Cassidy, Ella, właśnie została zamordowana. Clare i Ella niedawno się pokłóciły. Obok ciała znaleziono wers z „Nieznajomego”, historii napisanej przez autora ponurej gotyckiej prozy, którego biografię przygotowuje Clare. Miejsce zbrodni wygląda identycznie jak to opisane w jednym z jego opowiadań.

Oto co wie Clare: Nikt nie wiedział o jej kłótni z Ellą. Niewiele osób przeczytało „Nieznajomego”. Ktoś wkradł się w jej życie, ktoś śledzi jej pracę. Ktoś zna jej najmroczniejsze sekrety. I na pewno nie ma dobrych zamiarów.

Oto co wie zabójca: Wie, kto umrze jako następny.

Thriller idealny dla wielbicieli twórczości Agathy Christie i Kate Morton oraz dla miłośników zagadkowych i mrocznych powieści wiktoriańskich.

"Całkowicie urzekający… perfekcyjny współczesny gotyk." AJ Finn, autor „Kobiety w oknie”

"Budząca grozę, błyskotliwa, zapadająca w pamięć. Wspaniała powieść!" Louise Penny

"Wciągająca i inteligentna. Im dłużej ją czytasz, tym bardziej cię pochłania… Elly Griffiths ma ostre pióro, bystre oko i pisze z wielką elegancją i werwą." Peter James

"Pasjonująca zagadka kryminalna – trzyma w napięciu aż do samego końca." „People”

"Wielowarstwowa, cudownie niesamowita gotycka opowieść. Griffiths mistrzowsko buduje napięcie!" „Guardian”

"Griffiths bezbłędnie trafia w gusta czytelników, którzy kochają brytyjskie kryminały i szukają czegoś, co zaspokoi ich głód, bo obejrzeli już wszystkie odcinki serialu „Broadchurch”, a powieści Wilkiego Collinsa znają na pamięć." „Kirkus Reviews”

"Już od pierwszych stron widać, że czeka nas nie lada gratka… Griffiths zmienia perspektywy, linie czasowe akcji i narratorów, tworząc mroczną, fascynującą kryminalną zagadkę." „The Observer”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • bardzo dobra ksiązka, nastrojowa, wciągająca, interesujące postacie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Elly Griffiths
Tłumaczenie:Łukasz Praski Magdalena Słysz
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros. Wydawca (2023) Legimi (2023)
Serie wydawnicze:Kaur Harbinder
ISBN:978-83-6751-319-7 978-83-6775-718-8
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo