Sznyta

Autor:
Adam Widerski
Wyd. w latach:
2023 - 2023
ISBN:
978-83-8290-205-1, 978-83-8290-256-3
978-83-8334-581-9
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
Więcej informacji...
3.5 (2 głosy)

Łódź. Początek grudnia 2020 roku był wyjątkowo udany dla Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej. Podkomisarz Adrian Perg wraz z partnerami – nieokiełznanym aspirantem Iwanem Brzostkiem oraz analityczką starszą sierżant Natalią Merc – rozwiązali sprawę tajemniczych morderstw bezdomnych mężczyzn. Wydawało się, że limit zbrodni w mieście wyczerpał się do końca roku.

Nic bardziej mylnego. Zwłaszcza że Perg znajduje za szybą swojego samochodu kartkę z drastyczną dziecięcą rymowanką. Głupi żart miejscowej młodzieży? Szybko okazuje się, że nie, gdyż taka sama treść została wyryta na ciele zamordowanego chłopca, a okaleczenia i sposób odebrania życia przyprawiają wszystkich o ciarki.

Podkomisarz Perg w mig orientuje się, że zabójca rzucił mu wyzwanie, informując o rozpoczęciu krwawego „dzieła”. Policjanci rozpoczynają żmudne śledztwo, które od początku napotyka na wiele problemów oraz zawiłości.

Kto mógłby być takim zwyrodnialcem, aby na ciele dziecka pozostawić liczne sznyty…?

Odkrywane ślady tworzą całkowity zamęt w głowach łódzkich funkcjonariuszy. Główni podejrzani zmieniają się jak w kalejdoskopie. A może rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki?

Kim tak naprawdę jest zabójca? Czy rzeczywiście popełnił zbrodnie doskonałe?

Niecodzienne, mrożące krew w żyłach zdarzenia, trzymająca w napięciu akcja i precyzyjnie nakreślone postacie. W tle nieprzyjazna Łódź, której ulice skrywają wiele krwawych tajemnic. Widerski w znakomity sposób je przed nami odkrywa i nie pozwala się od nich oderwać. – Maciej Kaźmierczak

Adam Widerski

Z wykształcenia jestem historykiem. Pracuję jako nauczyciel w jednej z łódzkich szkół podstawowych. Moją pasją jest sport, a najbardziej piłka nożna. Uwielbiam czytać, szczególnie kryminały, thrillery czy horrory. Właśnie w nich znalazłem inspirację do napisania debiutanckiej powieści kryminalnej Odwyk, której akcję osadziłem w swoim rodzinnym mieście. Książka zebrała bardzo dobre recenzje od czytelników. W grudniu 2020 roku audiobook znajdował się w TOP 10 bestsellerów Empiku w kategorii kryminał, sensacja, thriller. W maju 2021 roku ukazała się druga powieść – Proroctwo, polecana przez takich autorów jak: Krzysztof Bochus, Anna Klejzerowicz, Kinga Wójcik, Michał Śmielak, Anna Rozenberg czy Edyta Świętek.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wg mnie książka jest irracjonalna. Autor prowadził w niej kilka nieistotnych wątków . Irracjonalizm to niby zemsta na policjancie , nieinformowanie żony o bezpośrednim zagrożeniu żony i męża oraz o planowanym i niebezpiecznym działaniu. Jeden człowiek psychol nie mógł tego wszystkiego zaplanować i przewidzieć. Treść zbyt mocno naciągana. Ale to tylko moja opinia.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Adam Widerski
Wydawcy:Wydawnictwo WasPos (2023) Legimi (2023) Heraclon International S. z o. o (2023) IBUK Libra (2023) Mroczne Historie (2023)
ISBN:978-83-8290-205-1 978-83-8290-256-3 978-83-8334-581-9
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 4 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo