Pułapka na ćmy

Tytuł oryginalny:
Moth catcher
Autor:
Ann Cleeves
Tłumacz:
Tomasz Klonowski ...
Wydawcy:
Wydawnictwo AMBER (2023)
Legimi (2023)
Wydane w seriach:
Vera
Vera Stanhope
WielkieLitery.pl
ISBN:
978-83-241-8163-6, 978-83-241-8190-2
978-83-241-8291-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.7 (3 głosy)

Seria Vera tom 7 – polska premiera!Światowy bestseller zekranizowany jako serial telewizyjny bijący na świecie rekordy popularności, wielokrotnie emitowany również w Polsce.

Ta sprawa była inna niż wszystkie, nad którymi Vera pracowała. Dwa ciała, powiązane ze sobą, lecz znalezione oddzielnie. A nic nie rozbudzało w niej chęci życia tak, jak chęć wytropienia kolejnego mordercy.

Życie wydaje się tak piękne w Valley Farm, na obrzeżach malowniczej wioski w Northumbrii.Wkrótce jednak szokujące odkrycie burzy spokój jej mieszkańców. Niedawno właściciele miejscowej posiadłości zatrudnili Patricka, młodego ekologa, do opieki nad domem pod ich nieobecność. Niespodziewanie Patrick zostaje znaleziony martwy na poboczu drogi w dolinie.

Inspektor Vera Stanhope rozpoczyna śledztwo. Na poddaszu, gdzie mieszkał Patrick, znajduje ciało drugiego mężczyzny…Ofiary łączyło tylko jedno: fascynacja ćmami.

Śmierć przyciągnęła ich niczym ćmy do płomienia…

Vera nabiera podejrzeń, że idylliczne życie na Valley Farm to tylko pozory. A za fasadą spokoju kryją się śmiertelnie niebezpieczne tajemnice trzech par…

Najlepsza książka w serii! Jedna z najlepszych Ann Cleeves! „Globe and Mail”

W serialu telewizyjnym Verę gra Brenda Blethyn – dwukrotnie nominowana do Oscara laureatka Złotego Globu i Złotej Palmy.

ANN CLEEVES to jedna z najwyżej cenionych brytyjskich autorek kryminałów wydawanych w 23 krajach. Jej misternie skonstruowane powieści odsłaniają sekrety zamkniętej społeczności, a każda ze znakomicie sportretowanych postaci jest odrębną zagadką psychologiczną.

Seria Vera to powieści i filmy o niepowtarzalnym nastroju smutku, pustki i samotności. Tu strach trzyma za gardło od pierwszej chwili, a do ostatniej nie sposób odgadnąć, kto zabijał.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • bardzo dobra książka z świetnej serii. czyta się szybko i z zain­tere­sowa­niem­, uwielbiam główną bohaterkę
  • Świetna historia jak zawsze ! • Doskonale rozpisana dramaturgia i psychologia listach , natomiast przy finale brakowało więcej rozwinięcia nt sprawcy . Ale i tak jestem fanka ;)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Ann Cleeves
Tłumaczenie:Tomasz Klonowski Stanisław Kazimierz Rek Małgorzata Stefaniuk
Wydawcy:Wydawnictwo AMBER (2023) Legimi (2023)
Serie wydawnicze:Vera Vera Stanhope WielkieLitery.pl
ISBN:978-83-241-8163-6 978-83-241-8190-2 978-83-241-8291-6
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo