Ture Sventon w Sztokholmie

Tytuł oryginalny:
Ture Sventon i Stockholm
Autor:
Ake Holmberg (1907-1991)
Ilustracje:
Anna Kołakowska
Tłumacz:
Teresa Chłapowska (1920-2010)
Wydawcy:
Wydawnictwo Dwie Siostry (2012)
Wydawnictwo Nasza Księgarnia (1976)
Wydane w seriach:
Mistrzowie Ilustracji
ISBN:
978-83-608-5091-6, 3-608-5091-6
Autotagi:
druk
4.0

Zbliża się Boże Narodzenie. Z nieba sypie śnieg, mieszkańcy Sztokholmu szykują świąteczne podarki i nikt nie przeczuwa nic niepokojącego - gdy nagle w sklepie jubilerskim pana Erikssona następuje seria dziwnych wypadków. Tajemnicze ślady na podłodze, zaginione klucze, podejrzani klienci. Co to wszystko znaczy? Czy sklepowe kosztowności są zagrożone? To sprawa dla Ture Sventona - najsprytniejszego detektywa w Szwecji! (Nota wydawcy)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kolejna część przygód "Latającego detektywa". • Tym razem Ture Sventon rozpracowuje Wielki Gang Platerowy, którym dowodzi - nie kto inny, tylko najniebezpieczniejszy przestępca wszech czasów - Wilhelm Łasica. Łasica bierze na cel sklep jubilera Ericssona, słynny w całej dzielnicy z przepięknych wyrobów platerowanych. • Detektywowi pomagają dzieci jubilera oraz Omar, dawny przyjaciel Sventona, który zapragnął przybyć do Sztokholmu w czas Bożego Narodzenia i natychmiast został wciągnięty w wir wydarzeń. • Książka w przekładzie Teresy Chłapowskiej z ilustracjami Anny Kołakowskiej, wznowiona niedawno przez wydawnictwo Dwie Siostry w serii "Mistrzowie Ilustracji". Jest to lekka rozrywka dla dzieci, ale starsi też mogą poczytać ;)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo